DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Budžet Mesne zajednice za 2008

+12
GuaRdian_AngeL
Slavic_Warior
Nick Slaughter
intellect
Mudorator
pera pajser
marjan.d
homer
Mini Me
arrisD
Komsija
bog
16 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Sub 20 Okt 2007, 18:20

u toku je izrada plana i programa rada mesne zajednice za 2008.godinu(ili ce biti uskoro).

dajmo im predloge na sta utrositi 27-30 miliona dinara

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Komsija Sub 20 Okt 2007, 19:49

Mislim da bi bilo pametno da se asfaltira i ulica Pobeda. To bi mogla da bude jedna od stavki.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od arrisD Ned 21 Okt 2007, 00:37

Komsija ::Mislim da bi bilo pametno da se asfaltira i ulica Pobeda. To bi mogla da bude jedna od stavki.

Slazem se sa tobom!!! clap
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mini Me Ned 21 Okt 2007, 00:56

Komsija ::Mislim da bi bilo pametno da se asfaltira i ulica Pobeda. To bi mogla da bude jedna od stavki.

I ja se slažem! A i bice lakse onima koji idu nocu u švabinu baru ili na novoseljanski put Very Happy


Mislim da bi bio red da naprave obdaniste vec jednom ili da adaptiraju neku praznu kucu, bar toga ima u Dolovu, a i nekosta puno, a to ce nam svima jednom zatrebati.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od homer Ned 21 Okt 2007, 02:08

Bilo bi super kad bi bilo obdaniste,nesto sam o tome nacuo...
Samo je pitanje koliko bi to zazivelo u selu.
U svakom slucaju podrzavam
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Ned 21 Okt 2007, 13:28

Obdaniste je OK.
imam i ja klinca i mislim da je to neophopdno.\, ali miislim da obdanista nisu obaveza mz. Ostavljena je mogucnost otvaranja privatnih obdanista.
ono sto je mozda varijanta jeste da mz spremi projekat obdanista do dozvole za gradnju i da onda ponudi nekome da ga izgradi.

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od marjan.d Ned 21 Okt 2007, 18:30

Mz ili privatno, obdaniste je bitna stavka za vaspitanje deteta,tj.uzrast deteta.Obdaniste nije samo mesto gde dete provodi vreme dok su mu roditelji na poslu...Tako da od budzeta mesne zajednice ili nekog privatno je odlicno resenje za nase selo.A to da li ce biti prihvaceno u selu....hoce vremena se menjaju menjale se i generacije sto se tice mentaliteta,pa ima i RADIO,tako da u roku od par meseci bice sve puno.

marjan.d
Korinđaš
Korinđaš

Muški Broj poruka : 378
Godina : 50
Lokacija : Italy
Datum upisa : 30.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od pera pajser Pon 22 Okt 2007, 14:12

Obdaniste je OK bio je predlog da se renovira bivsa banka u tu svrhu ali teba imati odredjene uslove za to. Vazna stavka je kuhinja pa jos gomila drugih stvari....
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Uto 23 Okt 2007, 19:56

Gledao sam nedavno na TVu u nekoj emisiji predsednika opštine Zrenjanin... U toj opštini za mandat sadašnje lokalne vlasti obezbeđeno je 7000 novih radnih mesta, na taj način što je opština ustupila svoje zemljište privatnicima koji su tu otvorili firme i zaposlili ljude. Da ne pričamo o Inđiji ili Pazovi... Po tom pitanju naša optinska vlast nije uradila NIŠTA! Ustvari, proširili su buvljak i tu će naći posao za platu od 8.000 din. još 100 ljudi.
Što se Dolova tiče, čuo sam da je bilo nekoliko ljudi zainteresovano za ulaganje i otvaranje nekih manjih firmi od 10-20 zaposlenih, ali su zbog "povoljnih uslova" ljudi otišli na neku drugu stranu. Nemoj da mi neko kaže da to što sam napisao nije tačno! Možda bi svake godine iz mesnog budžeta, deo novac trebalo usmeriti u tom pravcu (pretvaranje naših beskorisnih utrina u potencijalno industrijsko zemljište: asfaltiranje puteva, odvođenje, gasa, struje, vode, sređivanje papira, itd.)
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od intellect Sre 24 Okt 2007, 15:26

OBDANIŠTE U SVAKOM SLUČAJU !!!

intellect
Paor
Paor

Broj poruka : 126
Datum upisa : 21.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Sre 24 Okt 2007, 16:29

pera pajser ::Obdaniste je OK...

intellect ::OBDANIŠTE U SVAKOM SLUČAJU !!!


Zar niste pročitali šta je gos'n predstavnik MZ-a, napisao!?

bog ::... ali miislim da obdanista nisu obaveza mz. Ostavljena je mogucnost otvaranja privatnih obdanista.
ono sto je mozda varijanta jeste da mz spremi projekat obdanista do dozvole za gradnju i da onda ponudi nekome da ga izgradi.
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Nick Slaughter Sre 24 Okt 2007, 19:44

Mudorator ::Gledao sam nedavno na TVu u nekoj emisiji predsednika opštine Zrenjanin... U toj opštini za mandat sadašnje lokalne vlasti obezbeđeno je 7000 novih radnih mesta, na taj način što je opština ustupila svoje zemljište privatnicima koji su tu otvorili firme i zaposlili ljude. Da ne pričamo o Inđiji ili Pazovi... Po tom pitanju naša optinska vlast nije uradila NIŠTA! Ustvari, proširili su buvljak i tu će naći posao za platu od 8.000 din. još 100 ljudi.
Što se Dolova tiče, čuo sam da je bilo nekoliko ljudi zainteresovano za ulaganje i otvaranje nekih manjih firmi od 10-20 zaposlenih, ali su zbog "povoljnih uslova" ljudi otišli na neku drugu stranu. Nemoj da mi neko kaže da to što sam napisao nije tačno! Možda bi svake godine iz mesnog budžeta, deo novac trebalo usmeriti u tom pravcu (pretvaranje naših beskorisnih utrina u potencijalno industrijsko zemljište: asfaltiranje puteva, odvođenje, gasa, struje, vode, sređivanje papira, itd.)

Odlična konstatacija!!!
Potpuno si u pravu... Dolovo je mislim na 1. ili 2. mestu po veličini atara, pa nema razloga zašto se pojas određene širine oko sela ne bi pretvorio u zemljište za greenfield investicije... Isto tako i potez od ulaza u selo do vikend naselja...
Strani investitori traže povoljne cene "utrina" kao i jednostavan postupak izdavanja dozvola...
Da se razumemo, svako će iz Dolova 5 puta otići do Beograda i vratiti se nazad, dok oni iz Šimanovaca za to vreme jednom to isto urade... Što znači da naš položaj uopšte nije loš...
Ali u Šimanovce tamo se izgradiše desetine, ma stotine firmi iz zemlje ali i inostranstva, a ovde ništa... No
Zadatak seoske vrhuške bi trebao da bude da reklamira Dolovo i svakodnevno kontaktira sve žive firme iz Srbije i iz inostranstva...
Imaju internet, neka posećuju sajtove svih firmi i neka šalju zvanična Pisma O Namerama...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Čet 25 Okt 2007, 00:13

Nick Slaughter ::Odlična konstatacija!!!
Potpuno si u pravu... Dolovo je mislim na 1. ili 2. mestu po veličini atara, pa nema razloga zašto se pojas određene širine oko sela ne bi pretvorio u zemljište za greenfield investicije... Isto tako i potez od ulaza u selo do vikend naselja...
Strani investitori traže povoljne cene "utrina" kao i jednostavan postupak izdavanja dozvola...
Da se razumemo, svako će iz Dolova 5 puta otići do Beograda i vratiti se nazad, dok oni iz Šimanovaca za to vreme jednom to isto urade... Što znači da naš položaj uopšte nije loš...
Ali u Šimanovce tamo se izgradiše desetine, ma stotine firmi iz zemlje ali i inostranstva, a ovde ništa... No
Zadatak seoske vrhuške bi trebao da bude da reklamira Dolovo i svakodnevno kontaktira sve žive firme iz Srbije i iz inostranstva...
Imaju internet, neka posećuju sajtove svih firmi i neka šalju zvanična Pisma O Namerama...
Ramisljamo u istom pravcu, ali treba da se zna nekoliko bitnih stvari.

Da bi se poljoprivredne zone pretvorile u industrijske porebno je doneti Generalni urbanisticki plan Dolova. -jos uvek se radi GUP za grad Pancevo. tj.nije zavrsena procedura njegovog donosenja, slede sela.
bio sam na jednom sastanku, juce, gde su urbanistirekli da su prioritetna sela Jabuka,Kacarevo,BNSelo.
Od svih sela predloge za "industrijsku zonu", prilikom izzzzrade GUP-a, dali su samo Jabuka , BNS i DOLOVO. Tako da vladajuca vecina u MZ razmislja na tu temu.
Ako je za utehu od jednog opstinskog "celnika" dobio sam uveravanja da ce opstina izdvjiti sredstva za komunalno opremanje -voda, struja, gas,kanalizacija,.. za Dolovo, jabuku i BNS.
Sledeca stvar je status sela -Mesna zajednica nema imovinu, tj.pravo koriscenja pripada opstini Pancevo.Tako da i ako postoji mogucnost dolaska investitora, Savet MZ moza jedino da ga uputi tamo. i onda on pobegne u Simanovce ,nazalost.
Zbog takvih stvari ja se i zalazem da Dolovo dobije status OPSTINE. mnogo brze i efikasnije cemo resiti mnoge probleme.
No, sve ovo moze da bude druga tema ,
vratimo se na buxet MZ za 2008. LJUDI < vise predloga sa konkretnim ciframa. tipa Asfaltiranje ulPobeda 10.000.000 dinara itd



Mesna zajednica je u ovom sazivu odredila lokaciju

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Čet 25 Okt 2007, 00:16

Mudorator ::
pera pajser ::Obdaniste je OK...

intellect ::OBDANIŠTE U SVAKOM SLUČAJU !!!


Zar niste pročitali šta je gos'n predstavnik MZ-a, napisao!?

bog ::... ali miislim da obdanista nisu obaveza mz. Ostavljena je mogucnost otvaranja privatnih obdanista.
ono sto je mozda varijanta jeste da mz spremi projekat obdanista do dozvole za gradnju i da onda ponudi nekome da ga izgradi.
Otkud ti to da sam predstavnik MZ????

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Čet 25 Okt 2007, 00:34

bog ::Otkud ti to da sam predstavnik MZ????
Znao sam da ćeš to da pitaš!
Kad si moderator, onda imaš pristup nekim informacijama koje drugi nemaju! Laughing

A i sam si napisao da:

bog ::bio sam na jednom sastanku, juce, gde su urbanisti rekli da su prioritetna sela Jabuka,Kacarevo,BNSelo.
Pa ne ide svako na sastanke sa urbanistima...

Ali nebitno skroz... Kao što si i rekao, vratimo se temi!

Malo mi neozbiljno deluje taj predlog da Dolovo postane opština!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Nick Slaughter Čet 25 Okt 2007, 21:03

Mudorator ::Malo mi neozbiljno deluje taj predlog da Dolovo postane opština!
I ja sam protivu toga... Kakva opština???
Dolovo mora da dobije status Kneževine!!!
Poput malog Monaka, Lihtenštajna, Andore...
Da onda Dolovo samo odredi minimalne poreze od 1-2%, pojednostavi administrativne procedure, uvede red i zakon i eto najezde investitora... matori
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Čet 25 Okt 2007, 21:14

Nick Slaughter ::
Mudorator ::Malo mi neozbiljno deluje taj predlog da Dolovo postane opština!
I ja sam protivu toga... Kakva opština???
Dolovo mora da dobije status Kneževine!!!
Poput malog Monaka, Lihtenštajna, Andore...
Da onda Dolovo samo odredi minimalne poreze od 1-2%, pojednostavi administrativne procedure, uvede red i zakon i eto najezde investitora... matori
Ako je Starcevo moglo da bude REPUBLIKA....

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Čet 25 Okt 2007, 21:21



Nije ni malo neozbiljno.
po novom zakonu o teritorijalnoj organizaciji Pancevo dobija status grada, to implicira da mora imati najmanje dve opstine.
Kako se moza cuti u politickim krugovima "grada" nove opstine ce biti BNS, Kacarevo, jabuka Glogonj/sve jedna opstina
i opstina koju ce obrazovati Starcevo, Omoljica, Brestovac i Ivanovo.
Dolovo ostaje patrljak buduceg grada.

zato DOLOVO -OPSTINA!?

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od bog Čet 25 Okt 2007, 21:22

VISE PARA- MANJE PARAZITA

bog
Deran
Deran

Broj poruka : 53
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Sre 07 Nov 2007, 01:43

Imam jedan predlog koji bi bio od sveopšte koristi za selo, a mislim da ne bi puno koštala njegova realizacija:

Na potezu od "Mešaone" (ugao Omladinske i Kralja Petra) pa do izlaza iz sela, sa desne strane uz put (na udeljenosti od 2-3 m) izgraditi biciklističku/pešačku stazu. Neznam iz kojih razloga, iako postoji trotoar i sa jedne i sa druge strane ljudi noću idu putem, pogotovo kroz dolinu, kako pešaka, tako i na neosvetljenim biciklovima. Mislim da nije potrebno da neko prvo nastrada, da bi se ovakav predlog uzeo u razmatanje.
Tehnički, mislim da nije teško izvesti ovakvu stazu, sve što bi trebalo uraditi je poseći nekoliko stabala.
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od homer Sre 07 Nov 2007, 02:21

Mudorator ::Imam jedan predlog koji bi bio od sveopšte koristi za selo, a mislim da ne bi puno koštala njegova realizacija:

Na potezu od "Mešaone" (ugao Omladinske i Kralja Petra) pa do izlaza iz sela, sa desne strane uz put (na udeljenosti od 2-3 m) izgraditi biciklističku/pešačku stazu. Neznam iz kojih razloga, iako postoji trotoar i sa jedne i sa druge strane ljudi noću idu putem, pogotovo kroz dolinu, kako pešaka, tako i na neosvetljenim biciklovima. Mislim da nije potrebno da neko prvo nastrada, da bi se ovakav predlog uzeo u razmatanje.
Tehnički, mislim da nije teško izvesti ovakvu stazu, sve što bi trebalo uraditi je poseći nekoliko stabala.
Slazem se sa tobom,par puta sam imao neprijatnu situaciju.
Ne bih hteo nikog da uvredim ali sam primetio da ljudi koji su poreklom iz juznih krajeva vise setaju putem nego trotoarom.

Inace kad smo kod ovakve teme vozaci obratite paznju kod starog tamisa jedan deda svako vece ide biciklom neosvetljen.
Do sad sam ga sreo osam puta i osam puta sam ga mogao pokupiti autom
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od intellect Sre 07 Nov 2007, 14:39

Mudorator ::Imam jedan predlog koji bi bio od sveopšte koristi za selo, a mislim da ne bi puno koštala njegova realizacija:

Na potezu od "Mešaone" (ugao Omladinske i Kralja Petra) pa do izlaza iz sela, sa desne strane uz put (na udeljenosti od 2-3 m) izgraditi biciklističku/pešačku stazu. Neznam iz kojih razloga, iako postoji trotoar i sa jedne i sa druge strane ljudi noću idu putem, pogotovo kroz dolinu, kako pešaka, tako i na neosvetljenim biciklovima. Mislim da nije potrebno da neko prvo nastrada, da bi se ovakav predlog uzeo u razmatanje.
Tehnički, mislim da nije teško izvesti ovakvu stazu, sve što bi trebalo uraditi je poseći nekoliko stabala.

Bolje naći način kako ljude vratiti na trotoar (pesake)!!! hunter

Biciklistička staza je OK, ali tamo opet nema mesta pešacima Arrow

intellect
Paor
Paor

Broj poruka : 126
Datum upisa : 21.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Sre 07 Nov 2007, 15:36

intellect ::Biciklistička staza je OK, ali tamo opet nema mesta pešacima Arrow
Pa kad bi birao da me pregazi auto ili bicikl, pre bih izabrao bicikl! zeleni smeh
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mini Me Sre 07 Nov 2007, 19:35

Na tom delu se najvise nezogoda i desilo, ali to vise ima veze sa svescu nego s nekim drugim razlozima. Trotoar postoji s obe strane i nema potrebe za novim. Biciklisti imaju pravo koriscenja puta, jedino je bitno da budu osvetljeni i da voze pravom stranom. Ostali vozaci se treba pridržavati propisa, ogranicenja brzine i ostalog i nece biti nezgoda na putu. Biciklisticka traka je dobro resenje, ali da bi se ona uvela na nekom pravcu mora tuda prolaziti 400 biciklista na dan. Policija treba povecati kontrolu i svi bi se naucili redu.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Mudorator Sre 07 Nov 2007, 20:08

Mini Me ::Biciklisti imaju pravo koriscenja puta, jedino je bitno da budu osvetljeni i da voze pravom stranom.
Biciklisti svuda imaju pravo na korišćenje put, pa se biciklističke staze ipak izgrađuju.

Deo puta o kome pričamo je baš jako nezgodan jer automobili koji ulaze u selo obično ne smanjuju brzinu, pešaci i biciklisti idu po putu, suženje u dolini, autobuska stajališta u oba pravca na sred puta, itd. iz svih tih razloga smatram da ne bi bilo loše napraviti i stazu pored puta (kao npr. što je od Doma slepih pa do grada). Čuo sam da je prošle nedelje jedan biciklista baš dobro pazario na izlazu iz sela...


Poslednji izmenio dana Sre 07 Nov 2007, 20:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Budžet Mesne zajednice za 2008 Empty Re: Budžet Mesne zajednice za 2008

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu