DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

4 posters

Ići dole

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine? Empty Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

Počalji od Mudorator Čet 16 Avg 2007, 15:52

Danas ::Operateri mobilne telefonije u Srbiji čekaju pravilnik za uvođenje usluge prenosivosti brojeva

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?



Beograd - Da li će i građani Srbije uskoro osetiti sve blagodeti mobilne telefonije u kojima već uveliko uživaju stanovnici razvijenih zemalja? Osim servisa treće generacije i bogate ponude novih paketa, korisnike mobilnih telefona zanima kada će moći da promene operatera ne odričući se pritom broja do kojeg im je, iz poslovnih ili nekih drugih razloga, veoma stalo. U više od 40 zemalja korisnici mogu da promene operatera, a da ne promene nijednu cifru postojećeg broja. Prevedeno na naš teren to znači da možete biti korisnik, recimo, Telenora, a da imate broj koji počinje sa 064 ili korisnik mreže MTS sa brojem 061. Reč je o usluzi prenosivosti broja koja je u susednoj Hrvatskoj uvedena 1. oktobra prošle godine, a u svetu funkcioniše još od 1997. godine.
- Da bi operateri u Srbiji tu uslugu mogli da ponude potrebno je da se ta oblast reguliše odgovarajućim pravilnikom. Planom rada Agencije za telekomunikacije za 2007. predviđeno je da izrada pravilnika o prenosivosti brojeva počne tokom jeseni i da se, nakon toga, taj dokument nađe na javnoj raspravi kako bi se čulo i mišljenje relevantnih stručnjaka. Za usvajanje konačne verzije pravilnika biće potrebno verovatno oko šest meseci - kaže za Danas Aleksandra Stefanović, savetnik za odnose s javnošću Agencije za telekomunikacije i dodaje da je realno očekivati i primedbe operatera.

Ceo text... Izvor: Danas


Bilo bi stvarno extra kada bi se uvela ovakva mogućnost, pošto bi mnogi korisnici prešli u neku drugu mrežu ali neće da menjaju broj! Ja prvi... Like a Star @ heaven
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine? Empty Re: Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

Počalji od Mini Me Čet 16 Avg 2007, 16:07

To ce biti dobra stvar.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine? Empty Re: Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

Počalji od pera pajser Čet 16 Avg 2007, 21:40

Extra stvar,uvek pozdravljam mogucnost izbora !!!!
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine? Empty Re: Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

Počalji od Nick Slaughter Sub 18 Avg 2007, 22:10

Neće to skoro kod nas... A u Evropi to već radi 10 godina... ne razumem
Pa sećate li se da kad se pojavio 064, da se nisu mogle slati SMS poruke sa 063 na 064 i obratno??? I to je trajalo par godina, ja sam prvu karticu 064 kupio 2001. godine a tek negde krajem 2002. ili početkom 2003. godine čini mi se da su pustili transfer SMS poruka. A 064 radi od '98. ako imam dobre podatke...
To je tada verovatno samo kod nas bilo, i nigde više na svetu... besan u PM
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine? Empty Re: Sa starim brojem u novu mrežu od naredne godine?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu