DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slobodan Milošević 1941 - 2006

+2
Komsija
Mudorator
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pet 16 Feb 2007, 18:43

Ko je bio Slobodan Milošević?

Slobodan Milošević i njegova porodica nalazili su se na spisku ličnosti kojima je zabranjen ulazak u zemlje Evropske unije. Za njega se vezuje promena politike u Srbiji od kraja 80-ih godina prošlog veka, naročito od čuvenog govora na Gazimestanu, kao i 8. sednice CK SK Srbije.

Povezivan je sa ubistvom Ivana Stambolića i četvorostrukim ubistvom na Ibarskoj magistrali, ali i sa direktnim ili indirektnim uticajem na dešavanja na svim ratištima u bivšoj Jugoslaviji, naročito sa događajima poputa masovnog ubistva u Srebrenici, događajima u Vukovaru i slično. On je pred Haškim sudom optužen za zločine protiv čovečnosti u Hrvatskoj i na Kosovu i za genocid u Bosni i Hercegovini.


Slobodan Milošević je rođen 20. avgusta 1941. godine u Požarevcu, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju, a Pravni fakultet u Beogradu 1964. Bio je član SKJ od 15. januara 1959. godine.

Radio je u Univerzitetskom komitetu SK Beograda od 1963. do 1966. godine kao sekretar za ideološko-politički rad i predsednik Ideološke komisije, potom je tri godine obavljao poslove savetnika predsednika Skupštine grada Beograda za privredna pitanja, a kasnije rukovodioca gradske Službe za informacioni sistem.

Od 1969. do 1973. je bio zamenik generalnog direktora u "Tehnogasu", a zatim pet godina generalni direktor. Nakon toga postaje predsednik Udružene Beogradske banke i ovu funkciju obavlja do kraja 1983. godine.

Za predsednika Centralnog komiteta Saveza kominista Srbije izabran je 1986. na zalaganje Ivana Stambolića. 1990. osniva Socijalističku partiju Srbije, koja u decembru iste godine pobeđuje na prvim višestranačkim izborima. Ta partija je nastala ujedinjenjem Saveza komunista Srbije i Socijalističkog saveza radnog naroda Srbije.

Na prvim višestranačkim predsedničkim izborima u Srbiji, decembra 1990. godine, kao kandidat SPS dobio je 65,34 odsto glasova i postao prvi predsednik Republike Srbije. Na narednim izborima 20. decembra 1992., nakon raspada bivše Jugoslavije, ponovo je izabran na tu dužnost kada je osvojio 53,24 odsto glasova birača.

Slobodan Milošević bio je jedan od tri potpisnika, 1995, Dejtonskog sporazuma. Druga dva potpisnika, Franjo Tuđman i Alija Izetbegović, takođe su preminuli.

Za predsednika SR Jugoslavije izabran je 25. jula 1997. godine.

U maju 1999, u jeku bombardovanja Jugoslavije, Luiz Arbur, tadašnja tužiteljka Haškog tribunala, saopštava da je pokrenut postupak protiv Slobodana Miloševića zbog ratnih zločina. Te godine, 10. juna, objavljujući kraj bombardovanja, Milošević čestita mir, najavljuje obnovu zemlje i obećava objavljivanje imena svih poginulih.

U julu 2000. raspisuje redovne savezne i prevremene predsedničke izbore za 24. septembar. Petog oktobra 2000. demonstranti zauzimaju Saveznu skupštinu i zgradu Radio-televizije Srbije, a 6. oktobra Milošević priznaje izborni poraz posle posredovanja Igora Ivanova, ministra inostranih poslova Rusije, i čestita pobedu Vojislavu Koštunici. Na tim izborima Milošević je dobio 37,15 odsto glasova birača. Za predsednika SRJ tada je izabran kandidat Demokratske opozicije Srbije (DOS), lider Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica sa 50,24 odsto glasova birača.

Milošević je uhapšen 1. aprila 2001. godine, posle dvodnevnog odbijanja da se odazove sudskom pozivu, preteći čak i oružanim otporom, zbog zloupotrebe službenog položaja kada mu je određen jednomesečni pritvor, koji je potom produžen za još dva meseca.

Na osnovu Uredbe Vlade Srbije izručen je Tribunalu u Hagu 28. juna 2001. pred kojim je 27. maja 1999. optužen zajedno sa još četvoricom visokih funkcionera SRJ i Srbije za zločine protiv čovečnosti i ratne zločine počinjene na Kosovu. Novu optužnicu protiv Miloševića Haški tribunal podigao je 9. oktobra 2001. za ratne zločine u Hrvatskoj, a 23. novembra za genocid nad Muslimanima i Hrvatima u BiH.

Suđenje Miloševiću u Hagu počelo je 12. februara 2002. izvođenjem dokaza za zločine na Kosovu i završeno je 11. septembra te godine. Izvođenje dokaza po optužnicama za zločine protiv čovečnosti u Hrvatskoj i genocid tokom rata u BiH trajalo je od 26. septembra 2002. do 25. februara 2004. Postupak odbrane Miloševića počeo je 31. avgusta 2004.

Posle svih ratova u koje je srljao i koje je izgubio, posle 100.000 ubijenih i nekoliko stotina hiljada osakaćenih i raseljenih ljudi u SFRJ, posle teškog osiromašenja Srbije i ogromne kriminalizacije srpskog društva pod njegovom vlašću, čovek koji je svima ukrao više od 10 godina života, umro je u samici, u tuđini, 11. marta 2006., a da to niko u zatvoru do jutra nije primetio. Slobodan Milošević sahranjen je mimo svakog narodnog običaja, u sumrak, u dvorištu porodične kuće u Požarevcu. Na sahranu mu nisu došli ni supruga, ni kćerka, ni sin, ni brat. Uz zvuke ruskih romansi izgledalo je kao da umesto bivšeg predsednika Srbije traje sahrana nekakvog kozačkog atamana.



preuzeto sa B92


Poslednji put izmenio dana Ned 18 Feb 2007, 02:54, izmenio ukupno 3 puta
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pet 16 Feb 2007, 18:52

Šta Vi mislite o ovom čoveku?

Bez pljuvanja i vređanja, bez obzira da li on to zaslužuje ili ne (čovek, ipak nije živ).


Ja smatram da je zbog svojih bolesnih ideja unazadio Srbiju i unesrećio celu naciju. Krao je, otimao i ubijao da bi se oržao na vlasti... Sećaćemo ga se još mnooogo godina! Mad
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Komsija Pet 16 Feb 2007, 20:11

ranting2

Mudorator ::
čovek, ipak nije živ


klanjanje
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od BUNT!!!! Sub 17 Feb 2007, 17:56

Ja mislim da ne zasluzuje da se nadje na ovom forumu. Toliko ostalo bi preslo u vredjanje.
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Sub 17 Feb 2007, 20:02

Slobodan Milosevic je bio ne sposoban politicar,ali njegove ideje nisu bile pogresne,bar ne sa stanovnistva Srpskog naroda koji ga je u izuzetnoj meri podrzavao,sve negde do 1997.Tako da,steta sto npr.JA,nisam u rukama imao zaraceni Balkan i najacu i najvecu(srpsku) vojsku u svojim rukama...Kao sto vec jednom rekoh,danas bi nam granice bile KARLOVAC-KARLOBAG-VIROVITICA !!!kez
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Komsija Sub 17 Feb 2007, 20:12

DA je Srbija usla u otvoren rat, danas bi joj granice bile Smederevo-Vinca-Ritopek-Dunav
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Ned 18 Feb 2007, 01:45

Komsija ::DA je Srbija usla u otvoren rat, danas bi joj granice bile Smederevo-Vinca-Ritopek-Dunav

smeh
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Ned 18 Feb 2007, 05:05

Pazi,Hrvatska je otvoreno ucestvovala u ratu,uspeli su da pobede u Krajini(opet zahvaljujuci sposobnoj nasoj vlasti),a u BiH nisu bas doziveli uspeh(predstavljaju najmanje znacajan entitet,u sastavu Federacije BiH).
Da je Srbija usla u otvoren rat...hehehe...bila bi to zurka;)
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Ned 18 Feb 2007, 19:04

marko_sr ::Da je Srbija usla u otvoren rat...hehehe...bila bi to zurka;)

Ušli smo u otvoren rat '99-e... hehehe baš je bila žurka!!!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Ned 18 Feb 2007, 20:48

Ne mozes mesati teze,covece!!!Rat '99 i onaj od 92-95 su TOTALNO drugaciji !!!Mislim,ako to ne kapiras...
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Ned 18 Feb 2007, 21:06

marko_sr ::Ne mozes mesati teze,covece!!! Rat '99 i onaj od 92-95 su TOTALNO drugaciji !!!Mislim,ako to ne kapiras...

A ti očigledno ne kapiraš da ovo nije vreme kada se bilo šta može rešiti ratom! Stvari se danas rešavaju pregovorima i dobija onaj ko ima veću podršku velikih sila, što se na primeru iz '99e se to najbolje pokazalo.


Inače, neznam šta podrazumevaš pod "otvorenim ratom"?
Nakon odcepljenja Hrvatske od SFRJ, Srbija je sprovodila mobilizaciju, slala vojsku na tuđu teritoriju, držala u posedu deo teritorije druge zemlje... To nije otovrni rat?
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od BUNT!!!! Ned 18 Feb 2007, 21:14

Mudorator nemoj mnogo da se uzbudjujes zbog marka_sr on je politicki freak. Ima ideje koje bi Srbiju vratile u kameno doba ... tri prsta
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Pon 19 Feb 2007, 18:11

BUNT!!!! ::Mudorator nemoj mnogo da se uzbudjujes zbog marka_sr on je politicki freak. Ima ideje koje bi Srbiju vratile u kameno doba ... tri prsta


bunt,ne kaki Very Happy

znas da kad budem premijer,postacemo lideri ovog dela evrope Laughing
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pon 19 Feb 2007, 18:15

BUNT!!!! ::Ima ideje koje bi Srbiju vratile u kameno doba

marko_sr ::znas da kad budem premijer,postacemo lideri ovog dela evrope


Kako će nam se tada zvati država? "Stone Age Serbia"! Samo nek je veselo... Slobodan Milošević  1941 - 2006 629404
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Pon 19 Feb 2007, 18:23

Mudorator ::
marko_sr ::Ne mozes mesati teze,covece!!! Rat '99 i onaj od 92-95 su TOTALNO drugaciji !!!Mislim,ako to ne kapiras...

A ti očigledno ne kapiraš da ovo nije vreme kada se bilo šta može rešiti ratom! Stvari se danas rešavaju pregovorima i dobija onaj ko ima veću podršku velikih sila, što se na primeru iz '99e se to najbolje pokazalo.


Inače, neznam šta podrazumevaš pod "otvorenim ratom"?
Nakon odcepljenja Hrvatske od SFRJ, Srbija je sprovodila mobilizaciju, slala vojsku na tuđu teritoriju, držala u posedu deo teritorije druge zemlje... To nije otovrni rat?

Izvini,prijatelju,ali ponovo mesas teze.Ovde je tema Milosevic i njegovi ratovi,a situacija u Srbiji 2007 i Srbiji 1990 se ne mogu porediti.Dakle,ne govorim ja da sada treba ici u neki rat(uz to,sjebali su nam vojsku),nego govorim o istoriji koja je iza nas.

Otvoreni rat podrazumeva potpuno usmeravanje svih drzavnih i nacionalnih institucija ka jednom cilju!-pobedi na frontu!To bi znacilo,OPSTA mobilizacija,usmeravanje svih potencijala vojske i policije ka frontu.Srbija je bila daleko od te situacije,a glavni razlog je sto nije smela uciniti tako nesto da ne bi bila optuzena za agresiju i genocid!Te posede,koje spominjes, su drzali bosanski srbi,kao i srbi u krajini odnosno slavoniji.Jedini predstavnici srpske drzave su bile dobrovoljacke brigade(npr.tigrovi),koji nisu bili u sastavu vojske srbije.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pon 19 Feb 2007, 18:36

marko_sr ::Izvini,prijatelju,ali ponovo mesas teze.Ovde je tema Milosevic i njegovi ratovi,a situacija u Srbiji 2007 i Srbiji 1990 se ne mogu porediti.Dakle,ne govorim ja da sada treba ici u neki rat(uz to,sjebali su nam vojsku),nego govorim o istoriji koja je iza nas.

Otvoreni rat podrazumeva potpuno usmeravanje svih drzavnih i nacionalnih institucija ka jednom cilju!-pobedi na frontu!To bi znacilo,OPSTA mobilizacija,usmeravanje svih potencijala vojske i policije ka frontu.Srbija je bila daleko od te situacije,a glavni razlog je sto nije smela uciniti tako nesto da ne bi bila optuzena za agresiju i genocid!Te posede,koje spominjes, su drzali bosanski srbi,kao i srbi u krajini odnosno slavoniji.Jedini predstavnici srpske drzave su bile dobrovoljacke brigade(npr.tigrovi),koji nisu bili u sastavu vojske srbije.


Ajde dobro, zamislimo situaciju, ušli smo u "otvoreni" rat, pobili sve Hrvate i osvojili celu Hrvatsku! I šta misliš onda, ta osvojena teritorija bi se zvala SRBIJA??
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Pon 19 Feb 2007, 18:45

Mudorator ::
marko_sr ::Izvini,prijatelju,ali ponovo mesas teze.Ovde je tema Milosevic i njegovi ratovi,a situacija u Srbiji 2007 i Srbiji 1990 se ne mogu porediti.Dakle,ne govorim ja da sada treba ici u neki rat(uz to,sjebali su nam vojsku),nego govorim o istoriji koja je iza nas.

Otvoreni rat podrazumeva potpuno usmeravanje svih drzavnih i nacionalnih institucija ka jednom cilju!-pobedi na frontu!To bi znacilo,OPSTA mobilizacija,usmeravanje svih potencijala vojske i policije ka frontu.Srbija je bila daleko od te situacije,a glavni razlog je sto nije smela uciniti tako nesto da ne bi bila optuzena za agresiju i genocid!Te posede,koje spominjes, su drzali bosanski srbi,kao i srbi u krajini odnosno slavoniji.Jedini predstavnici srpske drzave su bile dobrovoljacke brigade(npr.tigrovi),koji nisu bili u sastavu vojske srbije.


Ajde dobro, zamislimo situaciju, ušli smo u "otvoreni" rat, pobili sve Hrvate i osvojili celu Hrvatsku! I šta misliš onda, ta osvojena teritorija bi se zvala SRBIJA??

Ja sam ti izneo cinjenice,jer je tema vezana za Slobu.Ne zelim sada gledati u pasulj,"sta bi bilo kad bi bilo"...sta bi bilo da je Hitler prvi napravio atomsku i ucenio Ameriku?!!?!?!To je totalno bzvz.
Jedno sigurno znam,ne bi imali 300 000 proteranih u akcijama Munja i Bljesak,iz Krajine.Uz to,i iz ostalih delova hrvatske pa i BiH gde su ziveli Srbi.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Komsija Pon 19 Feb 2007, 21:27

marko_sr ::Jedini predstavnici srpske drzave su bile dobrovoljacke brigade(npr.tigrovi),koji nisu bili u sastavu vojske srbije.

Price za malu decu. Moj cale je licno raznosio pozive po selu barem jednom nedeljno. A i znam gomilu ljudi koji su bili u Bosni ili Hrvatskoj, ali se bas ne secaju kada su se dobrovoljno prijavili.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Uto 20 Feb 2007, 00:56

marko_sr ::Ja sam ti izneo cinjenice,jer je tema vezana za Slobu.Ne zelim sada gledati u pasulj,"sta bi bilo kad bi bilo"...sta bi bilo da je Hitler prvi napravio atomsku i ucenio Ameriku?!!?!?!To je totalno bzvz.
Jedno sigurno znam,ne bi imali 300 000 proteranih u akcijama Munja i Bljesak,iz Krajine.Uz to,i iz ostalih delova hrvatske pa i BiH gde su ziveli Srbi.

Stvarno si talentovan za političara, kad neznaš šta da odgovoriš ti okreneš temu... A ja sam ti konkretno pitanje postavio:
"Da li misliš da bi se osvojena teritorija bi se zvala SRBIJA?"
NE.
Nismo imali nikakvu podršku, baš zbog politike koju je vodio čovek i kome je ova tema i tu teritoriju niko ne bi priznao za srpsku, a tvoji snovi o velikoj Srbiji su za malu decu, izbeglice prognane iz Bosne i Hrvatske i šešeljeve retarde!

Što se tiče onog bilo kad bi bilo... pročitaj samo svoj prvi post u ovoj temi!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Uto 20 Feb 2007, 01:53

Mudorator ::
marko_sr ::Ja sam ti izneo cinjenice,jer je tema vezana za Slobu.Ne zelim sada gledati u pasulj,"sta bi bilo kad bi bilo"...sta bi bilo da je Hitler prvi napravio atomsku i ucenio Ameriku?!!?!?!To je totalno bzvz.
Jedno sigurno znam,ne bi imali 300 000 proteranih u akcijama Munja i Bljesak,iz Krajine.Uz to,i iz ostalih delova hrvatske pa i BiH gde su ziveli Srbi.

Stvarno si talentovan za političara, kad neznaš šta da odgovoriš ti okreneš temu... A ja sam ti konkretno pitanje postavio:
"Da li misliš da bi se osvojena teritorija bi se zvala SRBIJA?"
NE.
Nismo imali nikakvu podršku, baš zbog politike koju je vodio čovek i kome je ova tema i tu teritoriju niko ne bi priznao za srpsku, a tvoji snovi o velikoj Srbiji su za malu decu, izbeglice prognane iz Bosne i Hrvatske i šešeljeve retarde!

Što se tiče onog bilo kad bi bilo... pročitaj samo svoj prvi post u ovoj temi!

To nije tacno.Da se malo bolje razumes u istoriju,onda ne bi pricao svasta.Velika Srbija je Srbija sa zemljama gde zive Srbi.Verovatno ni ne znas koje su granice te zemlje.Srbiji je nekoliko puta nudjeno stvaranje takve drzave(sto govori da odnos velikih nije uvek bio isti),ali se odreklo takve ideje zbog stvaranja Jugoslavije.I drugim narodima je dopusteno takvo ujedinjenje,bilo je nudjeno i Srbima ali ga nismo prihvatili.

Jedno je kada se ja zajebavam i kazem"da sam ja bio predsednik",a jedno je kad neko u raspravi postavlja takva pitanja i njima odgovara na iznesene cinjenice.

A kako je prihvacena Republika Srpska,koja je tvorevina rata???????

To sto je neko delio letke,ili sto su neki isli da cuvaju sela u Istocnoj Bosni,molim te nemoj nazivati otvorenim ratom jel ispada opet da ne znas sta on podrazumeva.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pet 23 Feb 2007, 01:46

marko_sr ::A kako je prihvacena Republika Srpska, koja je tvorevina rata??????


Pregovorima! Btw, pored toga što mi loše ide istorija, loše mi ide i geografija, pa ne bi bilo loše da me podsetiš gde se to nalazi RS. Koja li to ona država beše? Bosna i Hercegovina? Tako nešto, a?
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Mudorator Pet 23 Feb 2007, 01:49

marko_sr ::To sto je neko delio letke,ili sto su neki isli da cuvaju sela u Istocnoj Bosni,molim te nemoj nazivati otvorenim ratom jel ispada opet da ne znas sta on podrazumeva.

Alo, čoveče, vojska Jugoslavije išla u Bosnu i Hrvatsku i ratovala!!!!


Poslaću ti po BUNT!!!-u jedan dokumentarac o raspadu SFRJ, pa to lepo odgledaš i onda dođeš ovde da diskutujemo.



Inače, mnogo smo odmakli od teme ovog topica... Mad
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od BUNT!!!! Pet 23 Feb 2007, 19:50

Mudorator ::
marko_sr ::To sto je neko delio letke,ili sto su neki isli da cuvaju sela u Istocnoj Bosni,molim te nemoj nazivati otvorenim ratom jel ispada opet da ne znas sta on podrazumeva.

Alo, čoveče, vojska Jugoslavije išla u Bosnu i Hrvatsku i ratovala!!!!


Poslaću ti po BUNT!!!-u jedan dokumentarac o raspadu SFRJ, pa to lepo odgledaš i onda dođeš ovde da diskutujemo.



Inače, mnogo smo odmakli od teme ovog topica... Mad

Vazi dodjicu po dokumentarac, nekad. Pa najbolje bi bilo da otvorimo temu raspad bivse Jugoslavije.
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od marko_sr Pet 23 Feb 2007, 20:42

Ona je stvorena zbog vojnih dejstava,nikada ne bi bila stvorena kao posledica dogovora da je tamo bilo vise muslimana,a pregovorima jer su tada jos uvek -najvise- Francuzi podrzavali srbiju.
Hehe,to su jake stvari,ti dokumentarci,tipa BBC...Ne kazem ja da nije ucestvovala ,ali daleko od svojih potencijala.Ta vojska koju nazivas vojskom Jugoslavije,a koja je tamo ratovala je bila vojska od Srba iz tih krajeva i dobrovoljaca.Mada,to sad nije tema a nije toliko ni znacajno,zaista.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od ZIka87 Pet 14 Sep 2007, 01:21

Ja nesto neznam da je moj cale iz tih krajeva niti je bio dobrovoljac!!!! Samo se secam da je dobio poziv, i da je otisao!!!!!! A to da su cuvali sela u juznoj Bosni, tu se malo varate!!!! Bas nesto i nevidim da su ih cuvali, u stvari sravnili su ih sa zemljom, pr. Vukovar i Borovo naselje, nije ostalo nista od njih bukvalno!!!! Moj cale je bio bas tamo, i mogu vam reci da su bombardovali Vukovar i borovo naselje i to fest!!!!!! imali su naredjenja da za 1 min ispale i po 20 ili 25 projektila!
ZIka87
ZIka87
Gilipter
Gilipter

Muški Broj poruka : 154
Godina : 37
Datum upisa : 23.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Milošević  1941 - 2006 Empty Re: Slobodan Milošević 1941 - 2006

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu