DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

+2
Nick Slaughter
deda tripko
6 posters

Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od deda tripko Pet 31 Avg 2007, 00:58

Rec je o editovanju bios-a dvd/divX playera. Cuo sam da moze na neku foru da se izvuce kod iz chip-a playera, pomocu nekog programcica (MTKTool ili tako nesto) prepravi i vrati nazad u player. Ili da se nabavi vec uradjen Firmware za vas uredjaj i na taj nacin uradi update biosa. Na taj nacin moze da se podesi velicina i boja fonta, transparentnost i polozaj subtitle-a, da se ubace nasa slova i jos dosta toga. Verovatno ste se susreli sa problemima prilikom reprodukcije divx filmova, pa znate o cemu pricam.....
Konacno, DA LI NEKO ZNA NESTO VISE O TOME, DA LI JE CACKAO OKO PLAYERA.... ILI BILO KAKVA POMOC OKO TOGA
deda tripko
deda tripko
Deran
Deran

Broj poruka : 54
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Nick Slaughter Sub 01 Sep 2007, 19:44

To je suviše komplikovano i nepotrebno, svako remećenje BIOS-a može da pruzrokuje katastrofalne probleme... No
Sigurno postoje jednostavniji načini da se ubacuju srpski titlovi... hmmm
Ma besmisleno je i snimati uopšte filmove na brzini 128 kbit/s, to traje čitavu večnost...
Valjda će nas u bliskoj budućnosti (oko Božića ili Uskrsa 2008. godine) provajder obradovati brzinom od 1 Mbit/s fuka
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od GuaRdian_AngeL Sub 01 Sep 2007, 19:47

Nick Slaughter ::
Valjda će nas u bliskoj budućnosti (oko Božića ili Uskrsa 2008. godine) provajder obradovati brzinom od 1 Mbit/s fuka

Koji provajder ???
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Nick Slaughter Sub 01 Sep 2007, 20:16

GuaRdian_AngeL ::Koji provajder ???
Madnet mreža
To se ja samo nadam a verujem i svi ostali koji su na mreži, jer 128 kbit/s pa i 256 kbit/s su već devalvirane i prevaziđene...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od GuaRdian_AngeL Sub 01 Sep 2007, 20:21

onda cu se i ja pridruziti vasim nadanjima :farao: kolo
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od pera pajser Sub 01 Sep 2007, 23:59

Ne znam samo kakve veze imaju poslednja 4 posta sa temom koja je postavljena....


I kave veze ima protok sa temom :stevancar:ako nesto znate pametno da odgovorite onda odgovorite ako ne znate nista onda nemojte odlaziti u off
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Komsija Ned 02 Sep 2007, 00:17

Tesko da se ovde neko bavio takvim mudrolijama, ali...

http://www.elitesecurity.org/t164228-Firmware-za-Base-SKY-ShockWave-jos-neke-plejere


Mada, pretpostavljam da si tu prvo gledao
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Nick Slaughter Ned 02 Sep 2007, 00:51

pera pajser ::Ne znam samo kakve veze imaju poslednja 4 posta sa temom koja je postavljena....
I kave veze ima protok sa temom ne razumem ako nešto znate pametno da odgovorite onda odgovorite, ako ne znate ništa onda nemojte odlaziti u off
Ima protok veze sa temom -
Ma besmisleno je i snimati uopšte filmove na brzini 128 kbit/s, to traje čitavu večnost...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Komsija Ned 02 Sep 2007, 10:00

A sta, filmovi jedino sa neta mogu da se nabave zbunjen Nista razmene, nista uzmes od drugara,...

Ovde se drzite teme, a za komentarisanje brzine interneta cu otvoriti novu temu.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Mudorator Ned 02 Sep 2007, 11:13

Ja sam pokušavao pre godinu-dve da radim update softvera na jednom DVD-playeru, mislim da je bio marke Bellagio. Problem je bio u tome što je puštao samo određenu vrstu titla (npr. .sub) a ja sam hteo da ga nabudžam da pušta i ostale. Nađem ja na njihovom sajtu novi firmware, skinem taj fajl (oko 2-3 MB) i procedura je bila da se nareže (izričito NE multisession) CD, otvore se vrata i ugasi se player. Stavi se CD, upali se player i dalje sve on sam uradi (ubaci disk, prepozna šta je na njemu i snimi to). Međutim, ja sam odustao od toga jer ta poboljšanja koja su se dobijala uz novi firmware su toliko minimalna i nebitna da je ludost tako nešto i pokušavati jer, kao što je neko već i rekao, ako bilo šta krene naopako (nestane struje, loše narezan CD, ako neće da pročita CD ili sl.) plyer posle toga možeš da baciš.

A što se deda-Tripkovog pitanja tiče, da li postoji način da se izvuče postojeći software iz playera, mislim da nije tako nešto baš moguće jer bi to trebalo na neki način da se snimi, a DVD-player nije u mogućnosti da ti reže disk (osim ako nije u pitanju DVD recorder, a nije), a opet, nisam ni čuo da je neko uspeo da poveže običan DVD-player sa kompom pa da preko njega narežeš...

Iz svega ovoga da se zaključiti da to što ti 'oćeš nije moguće! Mani se ti lepo ćorava posla i to nemoj ni da pokušavaš da radiš. Bolje odma' kupi drugi DVD-player koji će imati te funkcije koje su tebi potrebne, nego da sjebeš ovaj pa onda da kupuješ drugi! Bolje imati 2 ispravna, nego jedan ispravan i jedan neispravan! jeeee
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD Empty Re: Pomoc oko FIRMWARE-a za DVD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu