DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fiksni telefoni

+9
Nick Slaughter
intellect
homer
pera pajser
BUNT!!!!
Mudorator
arrisD
DPb-ac
Komsija
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Fiksni telefoni Empty Fiksni telefoni

Počalji od Komsija Uto 13 Feb 2007, 13:34

Ko bi jos pomislio da na pocetku 21. veka 1/3 Dolovaca nema fiksni telefon zbunjen Prva tura uvodjenja fiksnih telefona bila je 1986. a druga (ujedno i poslednja), cini mi se, davne 1988. Od tada samo par srecnika je uspelo da "ubedi" nadlezne da im nekako obezbede broj.
Pocetkom septembra sam na oglasnoj tabli video da je postignut dogovor sa Telekomom Srbija o ugradnji digitalne telefonske centrale. Evo sta o tome pise na zvanicnom sajtu Mesne zajednice:

4. promena telefonske centrale

Obavljeno je više razgovora u pančevačkom Telekom-u , sa direktorom Bauerom , radi poboljšanja telefonskih usluga i dobijanja novih brojeva za područje Dolova . Celokupni projekat se izvodi u saradnji sa Mesnom zajednicom Stari Tamiš .

Sta mislite, da li ce Dolovo dobiti digitalnu telefonsku centralu ove godine, ili ce to ostati kao plan za narednih par godina???


Poslednji izmenio dana Pet 16 Feb 2007, 16:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od DPb-ac Uto 13 Feb 2007, 19:32

Ja mislim da ce tesko to biti ostvareno u narednih 2-3 godine a ne u ovoj.mnogo je stvari koje treba da se urade a i koje se obecavaju a para nema ili idu na neka druga ulaganja...tako da nece nista biti od toga bar jos 2 godine...
DPb-ac
DPb-ac
Gilipter
Gilipter

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od arrisD Uto 13 Feb 2007, 23:56

Stvarno ne znam sta da kazem osim da je TO SRAMOTA: Zbog prinudne selidbe ostao sam bez fiksnog tela pa sam od komsilje koristijo nesto u fazonu usluzni. Komsije su bile fer i sve je bilo ok ali ja sam po svaku cenu zeleo da imam svoj broj. Da bi to ostvario ne znam gde sve nisam bio. Jedno mi neko javi "Idi oman u postu kod Mulica da se prijavis za broj" , ja sav srecan odem kod istoimenog a on posle vise od 45min cekanja posto je bio u obliznjoj kafani preporuci da je bolje da idem direktno u PA i da se, sa kopijom prijave i LK, prijavim na salteru u novoj posti. Ja tako uradim a tetkica na salteru mi ladno kaze ma mi to samo vodimo neku vrstu anketu koliko bi ljudi odprilike htelo broj.
Bilo je jos nekih prijava ali nazalost nijedna za sad nije urodila plodom.
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Mudorator Čet 15 Feb 2007, 22:02

Komsija ::Sta mislite, da li ce Dolovo dobiti digitalnu telefonsku centralu ove godine, ili ce to ostati kao plan za narednih par godina???

Mislim da neće proći mnogo vremena od dana kada Dolovo dobije halu LINK do dana kada bude puštena i nova centrala u rad! :roll:


Poslednji izmenio dana Pet 16 Feb 2007, 02:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od BUNT!!!! Čet 15 Feb 2007, 23:22

2041 je realna opcija, nema sta.
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Mudorator Uto 20 Feb 2007, 12:16

Što se mene lično tiče, nova centrala mi je pre par godina mnogo više bila potrebna nego danas, jer sam tad koristio DIAL-UP, a ko to nije probao taj nezna šta su muke! Srećom, danas su dostupni i neki alternativni načini povezivanja na internet pa u te svrhe nova centrala mi više i netreba. Što se telefoniranja tiče, nekoliko meseci već koristim Telenorov post paid tako da mi je razgovor preko fixnog sveden na minimum pošto dosta koristim i SKYPE i MSN za razgovor za neke duže distance (inostranstvo, pre svega)... Pa kad se to sve uzme u obzir, nova centrala meni i nije neophodna, ali naravno, ne bi smetalo kada bi dobili digitalnu zbog ostalih mogućnosti koje bi ona pružala (veći kapacitet, Caller ID itd.

Fiksni telefoni Phonecall3qu5


Poslednji izmenio dana Uto 20 Feb 2007, 14:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Komsija Uto 20 Feb 2007, 13:43

Mudorator ::Što se mene lično tiče, nova centrala mi je pre par godina mnogo više trebala nego danas jer sam tad koristio DIAL-UP i ko to nije probao taj nezna šta su muke. Srećom, danas su dostupni i neki alternativni načini povezivanja na internet pa u te svrhe nova centrala mi više i netreba. Što se telefoniranja tiče, nekoliko meseci već koristim Telenorov post paid tako da mi je razgovor preko fixnog sveden na minimum pošto dosta koristim i SKYPE i MSN za razgovor za neke duže distance (inostranstvo, pre svega)... Pa kad se to sve uzme u obzir, nova centrala meni i nije neophodna, ali naravno, ne bi smetalo kada bi dobili digitalnu zbog ostalih mogućnosti koje bi ona pružala (veći kapacitet, Caller ID itd.

Fiksni telefoni Phonecall3qu5


Ti imas srece sto nemas dvojnika. Video bi ja tebe da ti je Bane dvojnik. Verovatno bi trazio od Laze Nikolica da ti pozajmi Torpeda da mu srusis banderu, kad on pocne da ugovara neke akcije oko podne i li predvece. Ili bi on nater'o Dajca na banderu, kad bi ti zaglavio na fonu. stra wars
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Mudorator Uto 20 Feb 2007, 14:11

Komsija ::Ti imas srece sto nemas dvojnika. Video bi ja tebe da ti je Bane dvojnik. Verovatno bi trazio od Laze Nikolica da ti pozajmi Torpeda da mu srusis banderu, kad on pocne da ugovara neke akcije oko podne i li predvece. Ili bi on nater'o Dajca na banderu, kad bi ti zaglavio na fonu. stra wars

Imao sam ranije dvojnike... To su bilo ovi šiptari što su držali poslastičarnicu! Zauzeta nam je bila linija po par sati i na kraju kad ćaletu dokurči on ode tamo da porazgovara sa njima ranting2 a tamo Fića leži na krevetu i razgovara sa Albanijom!
Ex, bila su to srećna vramena dobrosusedskih odnosa...
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od pera pajser Sub 24 Feb 2007, 03:57

Nova centrala se radi 2008 godine.Ne zavisi to od MZ ili od nekog drugog vec samo od Telekoma. Njima je skupo da puste opticki kabl do Dolova.Znaci zadnji dogovor je pao za 2008.Videcemo sta ce se do tada sve dogoditi!
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Komsija Sub 24 Feb 2007, 15:14

pera pajser ::Nova centrala se radi 2008 godine.Ne zavisi to od MZ ili od nekog drugog vec samo od Telekoma. Njima je skupo da puste opticki kabl do Dolova.Znaci zadnji dogovor je pao za 2008.Videcemo sta ce se do tada sve dogoditi!


Hvala na informaciji. Nadam se da je proverena mig

A da li ce se i sklanjati drvene bandere i raditi podzemna instalacija, ili sve ostaje kako je i sad???
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od pera pajser Sub 24 Feb 2007, 16:39

Za instalacije ne znam kako ce se raditi ,da li sve to spada u onu sumu o kojoj se prica... nisam siguran!!
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od homer Pon 26 Feb 2007, 07:00

Komsija ::
Mudorator ::Što se mene lično tiče, nova centrala mi je pre par godina mnogo više trebala nego danas jer sam tad koristio DIAL-UP i ko to nije probao taj nezna šta su muke. Srećom, danas su dostupni i neki alternativni načini povezivanja na internet pa u te svrhe nova centrala mi više i netreba. Što se telefoniranja tiče, nekoliko meseci već koristim Telenorov post paid tako da mi je razgovor preko fixnog sveden na minimum pošto dosta koristim i SKYPE i MSN za razgovor za neke duže distance (inostranstvo, pre svega)... Pa kad se to sve uzme u obzir, nova centrala meni i nije neophodna, ali naravno, ne bi smetalo kada bi dobili digitalnu zbog ostalih mogućnosti koje bi ona pružala (veći kapacitet, Caller ID itd.

Fiksni telefoni Phonecall3qu5


Ti imas srece sto nemas dvojnika. Video bi ja tebe da ti je Bane dvojnik. Verovatno bi trazio od Laze Nikolica da ti pozajmi Torpeda da mu srusis banderu, kad on pocne da ugovara neke akcije oko podne i li predvece. Ili bi on nater'o Dajca na banderu, kad bi ti zaglavio na fonu. stra wars
O kojem je Banetu rec?Jel to onaj na koga ja mislim da jeste?
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od intellect Pon 26 Feb 2007, 13:29

Колико сам ја упознат, негде почетком 90-тих година у Долово је стигла дигитална Пупинова централа по Алкателовој лиценци, али је тадашња власт зарад неких 20-ак нових прикључака трампила исту за неку праисторијску која ради и дан данас...

Ако неко може нека порвери ...

intellect
Paor
Paor

Broj poruka : 126
Datum upisa : 21.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Mudorator Pon 26 Feb 2007, 14:00

intellect ::Колико сам ја упознат, негде почетком 90-тих година у Долово је стигла дигитална Пупинова централа по Алкателовој лиценци, али је тадашња власт зарад неких 20-ак нових прикључака трампила исту за неку праисторијску која ради и дан данас...

Ако неко може нека порвери ...


I ja sam čuo sličnu priču... Mislim da je ta centrala otišla u Kačarevo a da je njihova koju su do tada koristili (početak '90ih) doneta u Dolovu dan danas se koristi? Ovo što sam napisao nisu proverene informacije...
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Nick Slaughter Pon 16 Apr 2007, 21:09

[quote="Mudorator"]
Komsija ::a tamo Fića leži na krevetu i razgovara sa Albanijom!
Ex, bila su to srećna vramena dobrosusedskih odnosa...

Priča sa aLJbanijom smeh


Poslednji izmenio dana Pet 18 Maj 2007, 16:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Nick Slaughter Pon 16 Apr 2007, 21:19

Ma Dolovo ima prastaru elektro-mehaničku centralu, i više od pola sela nema telefone... sigurno oko 55%...
Cudna je Vlast Dolova... Sećam se da je izgrađen predajnik za 063 mrežu a onda je trebalo više od godinu dana da prođe da bi bio pušten u rad zbog nekog poreza na zemljište... Kada je savremena tehnologija u pitanju, nema onda tu filozofiranja i nekog nadmudrivanja... Svaku novu tehnologiju treba što pre primeniti i instalirati za sveopštu dobrobit meštana Dolova.
U to ime predlažem da "Madnet" počne eksperimente sa bežičnom fiksnom telefonijom... Tesla je ostavio u amanet da treba raditi na bežičnom povezivanju svega pa i prenosa struje, a mi ćemo sada da tu nešto "sadimo" neke nove nakrivljene bandere...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od GuaRdian_AngeL Čet 17 Maj 2007, 03:02

Ja mislim da to nece skoro, a i to je bas jadno, necemo moci da cimamo nikog na telefon.
Dole Digitalna uaaa
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Nick Slaughter Čet 17 Maj 2007, 18:09

Kada je digitalna centrala. onda može takođe da se "cima"... jedini uslov za to je da se ima moderan bežični telefon sa displejem, koji izmedju ostalog registruje propuštene pozive... jeeee
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Mudorator Čet 17 Maj 2007, 18:29

Mislim da ako prođe još par godina i tek onda bude uvođenje novih korisnika, a pritom i ako cena bude malo jača kao što se pričalo da će biti (somić EUR) niko neće ni uvesti fixni jer je totalno ne isplativo kad su već sada usluge mobilne telefonije postale mnogo povoljnije nego nekada, a mislim da će zbog konkurencije i još ići na dole kada se pojavi novi operater!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od GuaRdian_AngeL Pet 18 Maj 2007, 00:35

Dragan-F1 ::Kada je digitalna centrala. onda može takođe da se "cima"... jedini uslov za to je da se ima moderan bežični telefon sa displejem, koji izmedju ostalog registruje propuštene pozive... jeeee

ja sam mislio na obicno klinacko cimanje :cool:
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od RAShA Sre 20 Jun 2007, 21:12

Cimanje Tj Zajebavanje!!!
Jel to Angel????
RAShA
RAShA
Vandrokaš
Vandrokaš

Muški Broj poruka : 499
Godina : 33
Lokacija : -==Va$aRi$te==-
Datum upisa : 10.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od GuaRdian_AngeL Sre 20 Jun 2007, 21:15

RAShA ::Cimanje Tj Zajebavanje!!!
Jel to Angel????

ne ovde Charles ' lucky' luchiano
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od RAShA Sre 20 Jun 2007, 21:19



Nisi shvatio!!!!
Pitao sam dal si na to mislio!!!!

Vole sjebani!!!
RAShA
RAShA
Vandrokaš
Vandrokaš

Muški Broj poruka : 499
Godina : 33
Lokacija : -==Va$aRi$te==-
Datum upisa : 10.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od GuaRdian_AngeL Sre 20 Jun 2007, 21:23

RAShA ::

Nisi shvatio!!!!
Pitao sam dal si na to mislio!!!!

Vole sjebani!!!

Naravno

RAShA ::Vole sjebani!!!

Smanji Dozivljaj..
besan u PM
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 34
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od RAShA Sre 20 Jun 2007, 21:27

xexe SAMO CIMANJE!!!
OPUSTI SE!!! tri prsta tri prsta Cool Cool
RAShA
RAShA
Vandrokaš
Vandrokaš

Muški Broj poruka : 499
Godina : 33
Lokacija : -==Va$aRi$te==-
Datum upisa : 10.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Fiksni telefoni Empty Re: Fiksni telefoni

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu