DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pozdrav i da se upoznamo

+3
Nick Slaughter
MRAMORAK
veseli_valjevci
7 posters

Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty pozdrav i da se upoznamo

Počalji od veseli_valjevci Čet 31 Jul 2008, 23:38

Pozdrav ja sam Vlada Filipovic iz Valjeva.I zahvaljujuci jednom drugaru kojeg sam i upoznao preko interneta i na njegovu preporuku dodjoh i da se sa vama malo druzim.
Radim i zivim u Valjevu,inace sam veliki ljubitelj LOVA,i LOVNOG TURIZMA.lovim u maticnom drustvu koje se inace zove lovacko udruzenje BRACA NEDICI - VALJEVO.
Inace lovim sa Ruskim poluautomatom MC 21 PARADOKSOM,od karabina pesedujem i to ,M48 u kalibru 8x57,M98 u kalibrima,8x57,308 win,30-06,kao i FERALHOV DRILING u kalibru sacma 1670 ,karabin u kalibru 7x63R CARCANO.Od pomocnika za lov imam svoju kerusu DINU inace rase NKD Pticar,stara je 2 godine,a svoj posao radi samo tako.

e sad da prestavim svoje maticno drustvo

LOVACKO UDRUZENJE BRACA NEDICI VALJEVO

Lovačka udruženja su počela da se osnivaju krajem devetnaestog i početkom dvadesetog veka.
Ne zna se pouzdano kojim redom su osnivana, jer postoje izvesne dileme da li je prvo osnovano beogradsko ili kragujevačko društvo.
Lovačko udruženje "Braća Nedić" je osnovano 1895 godine sa sedištem u Valjevu. Pri osnivanju Udruženje je imalo pravila koja su važila do 1919 godine, druga pravila su bila do 1927 god. kad je održan zbor lovačkog udruženja.Jedno od starih zdanja koje podseća na starost Valjevskog lovačkog udruženja, lovačka česma u Sedlarima (predgradje Valjeva) na putu za Bajinu Baštu na čijoj ploči je naznačeno da je da je podignuta 1901 godine.

Uprava lovačkog udruženja odlučuje da se u 1939 godini kupe prvi fazani što je i učinjeno u martu iste godine.

Nakon rata prvi skup lovaca bio je 03.11.1944. god.
Sa izgradnjom Lovačkog doma započeto je 1951 godine a završen je 1953 godine. Udruženje je držalo bife u donjim prostorijama Doma sve do 1960 godine.
Na terenima kojim gazduje udruženje, staniše nalaze i retke životinjske vrste poput Beloglavog supa, orla krstaša, medveda, vuka, vidre i dr.
U istoriji Valjevskih lovaca zabeleženo je da su odstreljena tri jelena,veći broj medveda i vukova koji su ponovo nakon dugog niza godina počeli da naseljavaju ove predele a ne samo da tu nalaze svratište u potrazi za hranom, kao i par divokoza.
Leštarke i jarebice kamenjarke koje su nekada naseljavale planinski deo lovišta sada su nestale sa ovih područja.
Restoran Lovacki Dom

U okviru "Lovačkog doma" gostima nudimo usluge smeštaja i ishrane.
Kapacitet restorana je 300 mesta, sa svim domaćim i lovačkim specijalitetima.
Takođe, moguće je po potrebi koristiti svečanu salu za obavljanje konferencijskih, poslovnih i drugih sastanaka
Streljacki klub
Lovačko društvo "Braća Nedić" osnivač je i streljačkog kluba sa istoimenim nazivom. Celokupna aktivnost kluba je usmerena na negovanju disciplina "letećih meta",TRAP i SKEET.
Ekipa streljačkog kluba učestvuje u ligaškom takmičenju "Zapadna Srbija",disciplina "TRAP". Uz lovačko udruženje "Braća Nedić" sponzor kluba je i Fabrika lovačke municije Krušik iz Valjeva.
Klub raspolaže kombinovanim strelištem za "TRAP" u Divcima, koji se nalaze na 10 km udaljenosti od Valjeva.

U okviru L.U."Braća Nedić" egsistira i radi Kinološko društvo "Marko Pavlović".
Od redovnih godišnjih aktivnosti izdvajamo Saveznu izložbu pasa svih rasa -CAC i veliki broj regionalmih smotri i utakmica lovnih pasa.
U okviru ovog društva, što se lova tiče, postoje i klubovi ljubitelja i odgajivača pasa : ptičara, goniča i jamara
Klub PTICARA
Klub ljubitelja i imalaca pasa ptičara Valjevo, egzistira u okviru Lovačkog udruženja "Braća Nedić" i
Kinološkog društva "Marko Pavlović" i okuplja sve lovce ovog udruženja koji imaju pse ptičare.
Prema raspoloživim evidencijama na
teritoriji koju pokriva ovaj klub trenutno ima preko 500 rasnih pasa ptičara. Najveći broj je NKD (nemačkih kratkodlakih) za kojima slede epanjol-bretoni pa engleski seteri. Vrlo mali broj je NOD (nemački oštrodlaki), poentera i drugih pasmina.
Ovaj kvantitet prati i odgovarajući kvalitet, jer od
ukupnog broja pasa, dobar procenat je eksterijerno jakih
pasa i nešto manje radno-takmičarskih a ostatak su uglavnom lovni psi prilagođeni za lov na ovim terenima.
Klub GONICA



Klub ljubitelja pasa goniča je najbrojniji u našem kinološkom društvu. Broji preko 700 članova i oko 1500 pasa goniča.
U lovištu postoje odlični uslovi za održavanje takmičenja.
Najbrojniji su srpski goniči. Ovaj kvantitet prati i odgovarajući kvalitet eksterijerno i radno "jakih" pasa.


Klub JAMARA

Klub ljubitelja pasa jamara u Valjevu osnovan je 1995. godine.
U to vreme postojali su odlični uslovi za održavanje takmičenja pasa jamara zahvaljujući veštačkom rovu koji je bio najmoderniji u Jugoslaviji.
Međutim, rov je srušen 1997. i od tada stagnira kvalitet pasa jamara u Valjevu.
Najbrojniji jamari u Valjevu su nemački lovni terijeri.
Sudije za ovu grupu pasa iz Valjeva su : Raša Vujić, Dobrosav - Cane Pavlović i Milan Petrović
Aktivnosti Kluba se sastoje u prirodnom jamarenju lisica i jazavaca, zajedničkom odlasku na izložbe itd
Pored svih ovih desavanja mogu reci i da smo jedino drustvo u SRBIJI koje organizuje jedinu LOVACKU DZIPIJADU u SRBIJI,koja se odrzava svake godine pocetkom AVGUSTA
Veliki pozdrav iz Valjeva
veseli_valjevci
veseli_valjevci
Gedža
Gedža

Muški Broj poruka : 10
Godina : 48
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 31.07.2008

http://www.valjevozavas.net

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od MRAMORAK Ned 24 Avg 2008, 21:52

ZDRAWO moram ja da kazem
kad su dolovci .....
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od Nick Slaughter Pon 25 Avg 2008, 22:35

Dobro je da Veseli Valjevci ovako detaljno predstaviše i sebe i svoju monstruoznu organizaciju...
Hvaliti se time što se ubijaju i kasape nedužne životinje, to je divljaštvo i takvi moraju da budu deportovani na Goli otok!!! besan u PM motka

Pozdrav ja sam Vlada Filipović iz Valjeva.
Radim i živim u Valjevu,inače sam veliki ljubitelj LOVA, i LOVNOG TURIZMA. Lovim u matičnom društvu...
Inače lovim sa Ruskim poluautomatom MC 21 PARADOKSOM,od karabina pesedujem i to ,M48 u kalibru 8x57,M98 u kalibrima,8x57,308 win,30-06,kao i FERALHOV DRILING u kalibru sačma 1670 ,karabin u kalibru 7x63R CARCANO. Od pomoćnika za lov imam svoju kerusu DINU inace rase NKD Pticar,stara je 2 godine, a svoj posao radi samo tako.

U istoriji Valjevskih lovaca zabeleženo je da su odstreljena tri jelena, veći broj medveda i vukova koji su ponovo nakon dugog niza godina počeli da naseljavaju ove predele a ne samo da tu nalaze svratište u potrazi za hranom, kao i par divokoza.
Leštarke i jarebice kamenjarke koje su nekada naseljavale planinski deo lovišta sada su nestale sa ovih područja.

Veliki pozdrav iz Valjeva

Kakav zaključak može da se izvede? Jedini logičan zaključak je: Čime se razuman stidi, time se budala ponosi!


Poslednji put izmenio Nick Slaughter dana Čet 28 Avg 2008, 22:22, izmenio ukupno 2 puta
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od homer Uto 26 Avg 2008, 01:44

Nick Slaughter ::Dobro je da Veseli Valjevci ovako detaljno predstaviše i sebe i svoju monstruoznu organizaciju...
Hvaliti se time što se ubijaju i kasape nedužne životinje, to je divljaštvo i takvi moraju da budu deportovani na Goli otok!!! besan u PM motka

Pozdrav ja sam Vlada Filipović iz Valjeva.
Radim i živim u Valjevu,inače sam veliki ljubitelj LOVA, i LOVNOG TURIZMA. Lovim u matičnom društvu...
Inače lovim sa Ruskim poluautomatom MC 21 PARADOKSOM,od karabina pesedujem i to ,M48 u kalibru 8x57,M98 u kalibrima,8x57,308 win,30-06,kao i FERALHOV DRILING u kalibru sačma 1670 ,karabin u kalibru 7x63R CARCANO. Od pomoćnika za lov imam svoju kerusu DINU inace rase NKD Pticar,stara je 2 godine, a svoj posao radi samo tako.

U istoriji Valjevskih lovaca zabeleženo je da su odstreljena tri jelena, veći broj medveda i vukova koji su ponovo nakon dugog niza godina počeli da naseljavaju ove predele a ne samo da tu nalaze svratište u potrazi za hranom, kao i par divokoza.
Leštarke i jarebice kamenjarke koje su nekada naseljavale planinski deo lovišta sada su nestale sa ovih područja.

Veliki pozdrav iz Valjeva

Kakav zaključak može da se izvede? Jedini logičan zaključak je: Čime se razuman stidi, time se budala ponosi!

Brate Niche ti nisi normalan!!!
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od veseli_valjevci Uto 26 Avg 2008, 05:33

sta reci sem HVALA !!!!!
veseli_valjevci
veseli_valjevci
Gedža
Gedža

Muški Broj poruka : 10
Godina : 48
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 31.07.2008

http://www.valjevozavas.net

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od pera pajser Sre 27 Avg 2008, 16:11

Matori dobrodosao ti nama a pusti ovu budalu on spama ceo forum ...opusteno

zaboravih da ti kazem avatar ti je vrh clap
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od homer Sre 27 Avg 2008, 17:38

pera pajser ::Matori dobrodosao ti nama a pusti ovu budalu on spama ceo forum ...opusteno

zaboravih da ti kazem avatar ti je vrh clap


pero kako si stavio travian posatke?
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od Nick Slaughter Pet 29 Avg 2008, 20:23

I to je neka demokratija! Pa zar meni da se obriše poruka??? Sram te bilo administratore foruma! ne razumem
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od ZIka87 Čet 04 Sep 2008, 01:43

Nije lepo od tebe tako da docekujes ljude!!!!!! Sramota
ZIka87
ZIka87
Gilipter
Gilipter

Muški Broj poruka : 154
Godina : 37
Datum upisa : 23.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od Komsija Čet 04 Sep 2008, 19:40

Nick Slaughter ::I to je neka demokratija! Pa zar meni da se obriše poruka??? Sram te bilo administratore foruma! ne razumem

Poceo si da preterujes. OK je da izrazis nezadovoljstvo, ali ne da vredjas.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

pozdrav i da se upoznamo Empty Re: pozdrav i da se upoznamo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu