DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akvaristika

+6
Mudorator
lasica10
Junkie
BIG BROTHER
Komsija
arrisD
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Pon 05 Mar 2007, 21:49

Ja imam tek po nekog puza cisto da ima botia cima da se hrani i zanima stra wars
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Pon 05 Mar 2007, 21:50

Jel ti to ozbiljno :suspect:
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od lasica10 Pon 05 Mar 2007, 21:52

jel ozbiljno imas BOTIJA?
Daj neku sliku da vidim kako izgleda boti

lasica10
Travian member
Travian member

Muški Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Pon 05 Mar 2007, 22:19

Akvaristika - Page 2 Botianf6
Evo da ne kazes da pricam bez-veze
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Uto 06 Mar 2007, 14:21

Predlozeno mi je da za akvarijum od 20l kupim sledece ribice:
6 gupija, 4 zenke i 2 muzjaka
4 ksifa
3 korija
2 ancitrusa, da li je ovo ok??
I arriseD, ti imas barbuse u akvarijumu sa ostalim vrstama!! Meni su rekli da barbusi idu sami u akvarijum, zaci samo oni bilo koje boje, ali samo oni!! Kako se ponasa barbus, posto mi se jako svidja!! uzeo bih 2 komada!!
I jos jedno pitanje da li da uzmem Botija?? Kakve je naravi posto ne zelim horror u akvarijumu???
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Čet 08 Mar 2007, 00:01

Mislim da ti ovi koriji ne ce trebati u tom broju, max 2.

Sto se tice barbusa (zlateni) ja ih imam i kod mene ne prave sranje naprotiv jos su i korusni dok ne prerastu. Ne zanm sto se tice drugih vrsta barbusa ali mislim da ti je najbolje da pitas prodavce gde budes kupovao ribe posto oni imaju iskustva i sigurno te nece prevariti.

Botije ti ne trebaju, za sada, a ako ti budu zatrebale lako ces ih kupiti. Puzeve mozes uneti u akvarijum samo sa biljkama koje budes kupovao. Laughing

Kakvu pumpu imas?... e daaaa i ne zaboravi da ti i grejac i naravno svetlo treba!!!! :o

Kada budes formirao akvarijum tek onda ces se pokajati sto nisi veci nabavijo. Bice te zao da se ribe "guraju" u 20l Crying or Very sad
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Čet 08 Mar 2007, 00:09

Jebiga!! NEmam trenutno mogucnosti za veci!! Na ovom se sto se kazem praksujem!! Pumpu..tj filter imam potapajuci 250 L/h, ima i rasprsivac ugradjen!! Platio sam je bogami malo vise!! Al ne marim!! Grejac sam kupio..isto malo kvalitetniji i termometar!! Za podlogu sam uzeo kvarcni sljunak!! Svetlo neonka plava!! PA sutra da kupim ribice!! Pozeli mi srecu!! Kupicu 4 gupike i jednog muljara!! Ovo ostalo cu za 3-4 nedelje!! Hvala na savetima i moga bi da se logujes na www.akvarijum.net!!
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Čet 08 Mar 2007, 00:18

Malo ti je taj Filter-pumpa prevelik tj. prejak ...jedino ako ima mogucnost da se smanji to rasprsivanje...
Bilo bi dobro da vec danas ukljucis pumpu da sljaka onako bez riba...
Hvala za link... ulogovacu se ovih dana Wink
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Čet 08 Mar 2007, 00:30

Ima potenciometar...ne brini! Uzeo sam najkvalitetniju mogucu!! Preporuka ljudi sa foruma i ljudi iz Zoo shopa!! Sljaka ona vec 2 dana!! Hvala ortak! I da jedan od osnivaca tog sajta je TOR..mozes da ga navatas tamo ponekad... smehVery Happy:D Pa se cujemo oko rezultata mog novoformiranog akvarijuma!! POZZ Very Happy:D
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Pet 09 Mar 2007, 00:36

Corydoras (muljar) pliva k'o sasav!! Koliko sam cuo on je veoma miran i uglavnom je na dnu, a ovaj moj ne zna gde ce pre!! Veoma je hiperaktivan!! Da li je i tvoj takav arriseD?? I da li ga imas uopste?? A Gupike se igraju sa rasprsivacem!! Sve u svemu strava!! Sutra idem u nabavku neke travcice..i da uzmem platy-ke!! Se neko ulogovao na akvarijum.net??
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Pet 09 Mar 2007, 21:26

Da imam i tu korisnu ribu i ne naprotiv , moj je sasvim povucen.
Eeee imam jos jednu novost...

Akvaristika - Page 2 Media%5Cuzgoj%5Ccolisa1

kalos-Anabantidae je poceo da pravi gnjezdo od mehurica za mrest.. jedini problem je sto nemam zenku :oops: pa se nadam da ce moci da izdrzi do sutra kada cu mu kupiti mladu queen
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Uto 13 Mar 2007, 00:12

hehe!! zanimljivo!!! NEgo... sta predlazes meni da kupim jos, ali da ne spada u zivorotke!! Treba mi neka sarena i zanimljiva ribica koja ne raste puno velika (ne vise id 6-7 cm), da moze da zivi lepo u mom malom aquarijumu i da ne smeta ostalim stanovnicima!!?? Sve je super, aquarijum se formirao lepo..!! Sad kad je proslo nedelju dana, treba da nabavim algara (Ancitrusa)!! Nego si kupio mladu za kalosa??? Ako jesi...kako napreduje gnezdo??? EE da imam problema sa biljkama!! Posto mi je svetlo plavo...biljka mi vene..pa cu morati da uzmem ultraljubicastu neonku!! Opremicu se pri sledecoj poseti ZooShopu!! Pozz
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Uto 13 Mar 2007, 16:56

Evo slika mog "VELIKOG" akvarijuma!!
Akvaristika - Page 2 Img_0317Akvaristika - Page 2 Img_0318
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Sre 14 Mar 2007, 22:44

Kao prvo da ti kazem da si odlicnu pumpu-filter kupijo, ja imam takav vec skoro 4 godine i radi ko luda. Samo me zanima gde ti je sundjer sa filtera... nesto ga ne vidim!!!! Sto se tice riba ...hm.... hmmm ... neonke ti ne bi bio los izbor



Akvaristika - Page 2 Paracheirodon-innesi

Za onog mog kalosa je zenka stigla prekasno Sad ali bice jos tog venaca Wink
Kao sto si primetijo biljkama treba dobro osvetljenje.... ja do skoro nisam imao neonku vec obicne sijalice i to od 25W.
Eeeee pazarijo sam jos neke ribe a medju ostalim i jednu dosta zanimljivu. U radnji su mi rekli da se zove "Leptir riba" i da moze ici sa ostalim ribama u akv. Ona je stalno na povrsini a prodavac mi kaze da u noci silazi na dno i hrani se (nadam se ne mojim ribama mmmmm ).


Akvaristika - Page 2 Ribaleotir1su0
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Sre 14 Mar 2007, 23:03

Tu je sundjer...unutra je...bas sam ga danas cistio!! Nego...neonke..mislis da ce kod mene da im bude ok?? Posto mi temperatura opad +-1 stepenn...tj varira oko 25, a receno mi je da su bas osetljive!! Takodje znam da su jatne ribe sto znaci da bez 5 komada ne planiram kupovinu! Pravo da ti kazem ja tu "leptir ribu" ne bih drzao u aquarikumu, lici mi ne neko cudoviste iz horror filmova Very Happy:D!! Nego sta kazes da nabavim "Borca" ili ti Siamese Fighting fish (Betta splendens)!! Zanimljiva i vrlo lepa riba!! Ima li neko nesto korisno da mi kaze oko nje?? Znam da ce se muzijaci pobiti do smrti, a da ce muzijak oterati zenku na drugi kraj akvarijuma i zauzeti svoju teritoriju (kod mene za to nece biti mesta tako da ce verovatno stradati), i motace se oko zenke samo za vreme parenja!! Znaci preostaje mi da pazarim muzijaka!! I trebalo bi da ne dira druge ribe!!
Akvaristika - Page 2 Betta510
Ako zelis da saznas nesto vise o svojoj novoj ribici tj Ribi-Leptiru http://www.aquahobby.com/gallery/e_pantodon.php link za tebe!! Very Happy
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Sre 14 Mar 2007, 23:31

HAHAHA!!! Nisam ni znao da ribice spavaju!!! Malopre upalim svetlo na blic...kad ono sve polegale na dno i hrcu!! HAHAHA!! Zanimljivo!! Umorile se jadne... Very Happy:D:D
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Sre 14 Mar 2007, 23:49

I ja sam hteo pre neki dan da kupim borca ali mi tip rekao da je moguce da ce napadati Gupy, zbog njihovih boja, i tako da sam odustao!!!!
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Junkie Sre 14 Mar 2007, 23:56

Moj drug je imao borca sa gupikama i kaze da nije imao problema!! Raspitacu se jos..al..cu ga verovatno uzeti...pa ti javljam sta se zbiva!! Very Happy
Junkie
Junkie
Dilber
Dilber

Broj poruka : 577
Datum upisa : 14.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od homer Pon 19 Mar 2007, 07:02

hmmm arrisD ona prva slika nije mi jasna da li je to akvarijum sa biljem ili bilje sa akvarijumom.Gde tu pliva riba ili mozda hoda
ne razumem
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od homer Pon 19 Mar 2007, 07:11

BIG BROTHER ::E blago tebi i ja bih zeleo da kupim ovakvo nesto ajde mi reci ako mozes odprilike cenu ovoga please
Mozda ti ja mogu malo pomoci.Prosecan akvarijum od 90 litara imas za oko 2000 dinara+pumpa+podloga+filter+grejac+foto tapet+bilje,izadje ti negde oko 3000-3500 din.Naravno jeftinija varijanta ti je da sam kupis staklo i da ga lepis ali ako nisi bas vest sa tim ne bih ti savetovao da to radis jer moze doci do prolivanja.Inace u staklari oni lepe za dj.
Cena,sto ja kazem obicnih ribica je od 50din pa na gore.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od arrisD Pon 19 Mar 2007, 23:30

Ima riba homere ali nesto pre slikanja sam cistijo- prao akvarijum pa su mi ribe bile u malom stresu i sve su se posakrivale. Inace obozavam akvarijum u kojima ima dosta zelenisa tako da ribe dodju vise do izrazaja u odnosu na okolinu.
Jel imas ti akv. i ako imas aj stavi neku sliku!!!!!
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty ToR

Počalji od ToR Ned 08 Apr 2007, 12:14

Evo da pokazem i ja kako izgledaju moji aqv.Mnogi znaju da ja drzim velike i mocne ribe ali koji ne znaju to su Oskari i Pirane.Voleo bi da cujem misljenja od vas dali vam se svidja to.Inace imam tonu vode u 2 aqv u sobi u kojoj spavam. Posto mi ne ide sa stavljanjem slika dacu vam link pa vidite sami. http://www.akvarijum.net/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=27&func=view&id=363&catid=15
i jos jedan http://www.akvarijum.net/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=27&func=view&id=612&catid=15
ToR
ToR
Gedža
Gedža

Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Jovo Ned 27 Feb 2011, 18:49

Hteo bih da predstavim jedan novi forum Poljoprivredno-kinoloski koji je namenjen za sve koji vole kinologiju, lov, ribolov, kunicarstvo, golubarstvo, ukrasnu zivinu, ptice, papagaje, hortikulturu, konjarstvo, poljoprivredu, stocarstvo, sumarstvo, ...
Pozivam vas da posetite Poljoprivredn-kinoloski forum
http://kp-forum.all-up.com/

Jovo
Gedža
Gedža

Muški Broj poruka : 6
Godina : 30
Datum upisa : 27.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Akvaristika - Page 2 Empty Re: Akvaristika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu