DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bora Djordjewic

+3
Mudorator
Mini Me
MRAMORAK
7 posters

Ići dole

Bora Djordjewic Empty Bora Djordjewic

Počalji od MRAMORAK Čet 10 Apr 2008, 01:03

Muzic(ku karijeru zapoc(eo je u rodnom C(ac(ku 1965. godine. Bilo je to vreme kad je gotovo svaka druga ulica u C(ac(ku imala grupu. Prvi bend u kom je Bora svirao zvao se HERMELINI. Grupu su c(inili: Borko Ilic' (solo gitara), Prvoslav Savic' (ritam gitara), Aca Dimitrijevic' (bubnjevi) i Bora (bas i vokal). Grupa je uglavnom svirala po C(ac(ku i okolini. Njihov prvi nastup bio je u okviru c(ajanke u {koli, a svirali su klasic(an repertoar toga vremena. Bora se potom selio po raznim grupama: DEC(ACI SA MORAVE, VESNICI LJUBAVI, SAFIRI, C(AC(ANSKI PLEMIC'I… itd.


C(AC(ANSKI PLEMIC'I 1967: ?ani, Nehia, Bora, C(arli, Nauma

U grupi PORS (Poslednji ostatak romantic(nog sveta) radio je zajedno sa R.M.Toc(kom (kasnije vo?om grupe SMAK), koji je svirao gitaru i pevao drugi vokal. Me?utim, burne godine odrastanja donosile su i prve nevolje. Bora je sa dru{tvom u to vreme upadao u tu?e, bogata{ke stanove. Od tako stec(enog novca kupovali su instrumente u Beogradu. Posle tri godine podzemnih aktivnosti uhvac'eni su. Bora je sedam dana bio u istra`nom zatvoru. Potom je izbac(en iz gimnazije. Konac(na presuda je glasila: oslobo?en uz pojac(an nadzor roditelja i povremenu kontrolu organa starateljstva. Za mali C(ac(ak to je bila velika bruka, pa su roditelji odluc(ili da se presele u Beograd. Godine 1970, Bora se upisao u Petu beogradsku gimnaziju. Po{to je u novinama proc(itao oglas u kome su se tra`ili izvo?ac(i rok-opere "Isus Hrist superstar", krenuo je u Dadov na audiciju i - pro{ao. Zatim je oti{ao na glavnu audiciju u Atelje 212 i dobio ulogu jednog od apostola. Iste te 1972. godine formirao je akustic(arsku grupu ZAJEDNO, gde je pevao i svirao akustic(nu gitaru. Pored Bore, grupu su c(inili: Vukica Stefanovic' (vokal), Gordana Stefanovic' (vokal), Ivana Kac(unkovic' (vokal) i ?or?e Petrovic' (klavijature). Kasnije im se pridru`io Dragoslav Vuc(kovic' (akustic(na gitara).


ZAJEDNO 1972: Ivana, Vukica, Bora, ?or?e, Gordana

Povremeno, s njima je pevao Nenad Stekic', tada{nji evropski rekorder u skoku u dalj. Prvi nastup su imali u Narodnom univerzitetu "Stari grad", a zatim su gostovali na raznim manifestacijama tipa "Hit parada '74". Svoj prvi reklamni singl grupa ZAJEDNO snimila je 1974. godine za Studio B. Na A-strani singla bila je pesma "Ostrvo cvijec'a", a na B-strani njena varijanta na engleskom jeziku - "The Island of Flowers". Bora je radio muziku na tekst Zorana Modlija i pevao.

Da Li neko zna gde ima neki Video sa njegowog Koncerta celog
Ja wolim da slusham Boru,ako josh neko woli neka pishe owde
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od Mini Me Pet 11 Apr 2008, 14:55

MRAMORAK ::Da Li neko zna gde ima neki Video sa njegowog Koncerta celog
Ja wolim da slusham Boru,ako josh neko woli neka pishe owde
Ja nemam ni jedan snimak. Ma on i nije za gledanje. smeh Osim ako volis da gledas prljavu kosu, musavo lice i flekavu majcu. smeh A na temi Bora Djordjevic vs Djordje Balasevic mozes videti i da njegova nova (ne) dela i nemaju fanove na ovom forumu. OK su mi njegove stare stvari, zadnjih godina je propao.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od MRAMORAK Pet 11 Apr 2008, 21:22

Mini Me ::
MRAMORAK ::Da Li neko zna gde ima neki Video sa njegowog Koncerta celog
Ja wolim da slusham Boru,ako josh neko woli neka pishe owde
Ja nemam ni jedan snimak. Ma on i nije za gledanje. smeh Osim ako volis da gledas prljavu kosu, musavo lice i flekavu majcu. smeh A na temi Bora Djordjevic vs Djordje Balasevic mozes videti i da njegova nova (ne) dela i nemaju fanove na ovom forumu. OK su mi njegove stare stvari, zadnjih godina je propao.

PA DOBRO TO TI MISLISH ALI IMA NEKI KOJI GA WOLE,NPR JA OBOZAWAM DA SLUSHAM NJEGA IMA EXTRA PESME,SUPER FORE EXTRA JE LIK
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od Mudorator Pet 11 Apr 2008, 21:26

Pregazilo ga vreme! No
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od atomski_mrav Pet 11 Apr 2008, 21:55

Ima par meni lepih pesama, ali u zadnje vreme me nervira kad ga vidim na tv. Njega sam najvise slusao kad sam bio u osnovnoj skoli i na pocetku srednje skole. Mislim da veci deo njegove publike cine srednjoskolci, bar je to ranije tako bilo.
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od MRAMORAK Pet 11 Apr 2008, 23:01

Mudorator ::Pregazilo ga vreme! No


i dalje je LEGENDA
da li ste mozda gledali sada kad je bilo owo za Kosowo ona turneja
Ljudi ga i dalje wole
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od Nick Slaughter Sub 12 Apr 2008, 00:13

Svega par ljudi na ovom forumu je ukupna cifra onih koji ne cene lik i delo Bore Đorđevića!
Boru ne može da pregazi vreme, on je legenda nad legendama, apostol istine i umetnik bez premca...
Sve su pesme lepe, od prvog do zadnjeg albuma! jedino nisu lepe onima koji su odavno izgubili smisao za muzike slušajući tamo neke Bed kopije, Gorgorote, Ljute papričice itd...
Govoriti za Boru da ima "par lepih pesama" isto je kao reći za Majkla Džordana da ima par dobrih poteza...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od atomski_mrav Sub 12 Apr 2008, 01:02

Nick Slaughter ::Svega par ljudi na ovom forumu je ukupna cifra onih koji ne cene lik i delo Bore Đorđevića!
Boru ne može da pregazi vreme, on je legenda nad legendama, apostol istine i umetnik bez premca...
Sve su pesme lepe, od prvog do zadnjeg albuma! jedino nisu lepe onima koji su odavno izgubili smisao za muzike slušajući tamo neke Bed kopije, Gorgorote, Ljute papričice itd...
Govoriti za Boru da ima "par lepih pesama" isto je kao reći za Majkla Džordana da ima par dobrih poteza...

Niko na ovoj temi nije rekao za njega da ima lose pesme. I cenim ga kao jednog od najboljih kant autora. Ali ne volim to sto se u zadnje vreme pojavljuje na vecini politickih skupova i to sto se ne skida sa pinka. pink pink A i totalno mi je opao u ocima kad se pojavio na onom novogodisnjem koncertu na kom je pevala i ceca. I ko je posle izubio smisao prave muzike? Mi koji slusamo muziku ili muzicari koji je izvode. Jedan muzicar koji se predstavlja kao roker peva na istom skupu sa jednom turbo folk pevacicom.
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od MRAMORAK Sub 12 Apr 2008, 01:11

Nick Slaughter ::Svega par ljudi na ovom forumu je ukupna cifra onih koji ne cene lik i delo Bore Đorđevića!
Boru ne može da pregazi vreme, on je legenda nad legendama, apostol istine i umetnik bez premca...
Sve su pesme lepe, od prvog do zadnjeg albuma! jedino nisu lepe onima koji su odavno izgubili smisao za muzike slušajući tamo neke Bed kopije, Gorgorote, Ljute papričice itd...
Govoriti za Boru da ima "par lepih pesama" isto je kao reći za Majkla Džordana da ima par dobrih poteza...

dobro slusham i ja Bad Copy ali je Bora LEGENDa zauwek po meni

U prawu si!
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od homer Sub 12 Apr 2008, 02:06

Nick Slaughter ::Svega par ljudi na ovom forumu je ukupna cifra onih koji ne cene lik i delo Bore Đorđevića!
Boru ne može da pregazi vreme, on je legenda nad legendama, apostol istine i umetnik bez premca...
Sve su pesme lepe, od prvog do zadnjeg albuma! jedino nisu lepe onima koji su odavno izgubili smisao za muzike slušajući tamo neke Bed kopije, Gorgorote, Ljute papričice itd...
Govoriti za Boru da ima "par lepih pesama" isto je kao reći za Majkla Džordana da ima par dobrih poteza...


Slazem se u potpunosti sa tobom tri prsta

MRAMORAK brate pusti sta kenjaju bora je legenda
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od Mad_Ferrari Sub 12 Apr 2008, 10:38

Odavno nisam slusao Boru Corbu Sad
Mad_Ferrari
Mad_Ferrari
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 806
Godina : 35
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 14.04.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od atomski_mrav Ned 13 Apr 2008, 21:12

atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od MRAMORAK Ned 13 Apr 2008, 21:19

atomski_mrav ::
Da Li neko zna gde ima neki Video sa njegowog Koncerta celog

https://dolo.forumsr.com/muzika-f17/riblja-corba-gladijatori-u-areni-dvdrip-t1911.htm#29096

brate ti si car!!
MRAMORAK
MRAMORAK
Mangaš
Mangaš

Muški Broj poruka : 730
Godina : 31
Lokacija : ...:::MRAMORAK:::....
Datum upisa : 06.03.2008

http://www.myspace.com/chonsiMR

Nazad na vrh Ići dole

Bora Djordjewic Empty Re: Bora Djordjewic

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu