DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jezero konacno vraceno selu

+5
atomski_mrav
Mudorator
homer
Komsija
pera pajser
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Uto 08 Apr 2008, 16:30

Kako sam danas saznao vracena je zemlja na kojoj se nalazi jezero seoskoj upravi.
Za one koji nisu znali a cini mi se da sam pisao o tome posle rata je zemljiste uknjizeno kao stocna pijaca i bilo je u nadleznosti nekog partizanskog neznam ni ja sta i zbog toga nije moglo nista ozbiljnije da se radi.
Konacno je uklonjena i poslednja prepreka da se od tog rugla napravi nesto. Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju ali se ceka znate vec sta...maj.
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Komsija Uto 08 Apr 2008, 16:49

pera pajser ::Kako sam danas saznao vracena je zemlja na kojoj se nalazi jezero seoskoj upravi.
Za one koji nisu znali a cini mi se da sam pisao o tome posle rata je zemljiste uknjizeno kao stocna pijaca i bilo je u nadleznosti nekog partizanskog neznam ni ja sta i zbog toga nije moglo nista ozbiljnije da se radi.
Konacno je uklonjena i poslednja prepreka da se od tog rugla napravi nesto. Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju ali se ceka znate vec sta...maj.

klanjanje klanjanje klanjanje

Konacno da se i to jednom sredi. Kad god prodjem tuda, okrenem glavu - pravo ruglo gotovo u samom centru cinjenica
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od homer Uto 08 Apr 2008, 17:54

klanjanje klanjanje klanjanje

homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Mudorator Uto 08 Apr 2008, 18:20

pera pajser ::Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju
Verovatno su to neki lokalni investitori jer verujem da ne bi bila mala ulaganja (kad kapela od 50 kvadrata košta 4 miliona dinara, mogu tek da mislim koliko bi koštalo renoviranje jezera... par miliona € sigurno), a svako ko ima toliko para uložiće ih negde drugde. Lično, nisam preveliki optimislta što se jezera tiče! No
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Uto 08 Apr 2008, 21:46

Ja okvirno znam cifru ali ne bih dok se ne sredi sve.A za kapelu ne znam koliko je utroseno ali pitacu .Jesi li siguran da je toliko utroseno u kapelu ?
Informacija iz prve ruke kapela je kostala 2.700.000 dinara zajedno sa premerima groblja u Dolovu.Postoje racuni pa ko neveruje neka proveri.


Poslednji izmenio pera pajser dana Uto 08 Apr 2008, 21:50, izmenjeno ukupno 1 puta
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od atomski_mrav Uto 08 Apr 2008, 21:47

Mudorator ::
pera pajser ::Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju
Verovatno su to neki lokalni investitori jer verujem da ne bi bila mala ulaganja (kad kapela od 50 kvadrata košta 4 miliona dinara, mogu tek da mislim koliko bi koštalo renoviranje jezera... par miliona € sigurno), a svako ko ima toliko para uložiće ih negde drugde. Lično, nisam preveliki optimislta što se jezera tiče! No

Ma cuo sam price i ranije da su hteli neki investitori da grade bazen. Ideja je bila da dobiju jezero besplatno na koriscenje. Oni bi napravili bazen i pratece objekte i oni bi naplacivali ulaznice. I posle izvesnog vremena (np. 10 godina) selu bi se vratilo jezero.
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Uto 08 Apr 2008, 21:53

@ atomski

Nisu gradili jer zemljiste nije bilo u vlasnistvu sela.Nisu imali garancije da se neko nece setiti da selo nije vlasnik i sve ode u kuuu....
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od atomski_mrav Uto 08 Apr 2008, 22:02

Znam da je to bilo razlog.Dobro je sto su uspeli da povrate vlasnistvo na jezerom. Sigurno da ce se sad nesto uraditi.Koliko bi selo bilo lepse kad bi sredili jezero i uradi mali park oko njega. Da omaladina ima gde da se j... Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Uto 08 Apr 2008, 22:29

Ne samo omladina zec good post
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Nick Slaughter Uto 08 Apr 2008, 22:59

Ne treba narušavati taj prirodni rezervat... Vekovima tu se nastaniše mnoge biljne i životinjske vrste čineći sve skupa jedan zatvoreni ekosistem! matori cinjenica
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Komsija Sre 09 Apr 2008, 01:36

Nick Slaughter ::Ne treba narušavati taj prirodni rezervat... Vekovima tu se nastaniše mnoge biljne i životinjske vrste čineći sve skupa jedan zatvoreni ekosistem! matori cinjenica

Tako je. Sta cu ja leti kad ne budem cuo kreket na hiljade zaba. Bice mi neobicno. A i bice mi neobicno kad budem prolazio pored i ono ne smrdi na mrtvu kravu koju je neko ubacio unutra uncnown
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od 444 Sre 09 Apr 2008, 08:22

komsija, sigurno mislis na onu kravu sto sam ja odonomad bacio u jezero Jezero konacno vraceno selu 629404
444
444
Deran
Deran

Broj poruka : 89
Datum upisa : 29.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Komsija Sub 12 Apr 2008, 22:13

pera pajser ::Kako sam danas saznao vracena je zemlja na kojoj se nalazi jezero seoskoj upravi.
Za one koji nisu znali a cini mi se da sam pisao o tome posle rata je zemljiste uknjizeno kao stocna pijaca i bilo je u nadleznosti nekog partizanskog neznam ni ja sta i zbog toga nije moglo nista ozbiljnije da se radi.
Konacno je uklonjena i poslednja prepreka da se od tog rugla napravi nesto. Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju ali se ceka znate vec sta...maj.

Iz veoma pouzdanog izvora sam cuo da ovo i nije bas istina Shocked
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Sub 12 Apr 2008, 23:53

Videcemo... ja ne bih pisao da nisam siguran....
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Komsija Ned 13 Apr 2008, 00:49

Ja sam danas bas pitao "jednog coveka" koji je veoma blizak sa celnicima Mesne zajednice i on mi je rekao da su jurili na sve strane, ali da im nisu dali papire.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Ned 13 Apr 2008, 01:24

A ja pitao celnike....i oni rekose ovako ako su me slagali lazem i ja
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Komsija Ned 13 Apr 2008, 02:09

Evo da ne bude da mi je rekao jedan covek, nego da kazem ko mi je rekao. Danas sam pitao Pecu Ankucica i on mi je to rekao sto sam napisao gore.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Mini Me Ned 13 Apr 2008, 03:34

pera pajser ::Kako sam danas saznao vracena je zemlja na kojoj se nalazi jezero seoskoj upravi.
Za one koji nisu znali a cini mi se da sam pisao o tome posle rata je zemljiste uknjizeno kao stocna pijaca i bilo je u nadleznosti nekog partizanskog neznam ni ja sta i zbog toga nije moglo nista ozbiljnije da se radi.
Konacno je uklonjena i poslednja prepreka da se od tog rugla napravi nesto. Cuo sam i da ima vec zainteresovanih za gradnju ali se ceka znate vec sta...maj.
Necu da ulazim u istinitost ovog, verujem i Komsiji i tebi, iz oba razloga koje ste preneli izgleda da nece skoro da se krene u ozivljavanje jezera. Ali ako krenemo od toga da papiri nisu bili kako treba, kako je Jovanka ili bilo ko drugi mogao da naredi ciscenje jezera. Kako to moze da se radi, a druge stvari ne? Pa i ona prica o poribljavanju jezera, cujem price da ce kontaktirati strucnjake da odrade taj posao.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Ned 13 Apr 2008, 17:07

Pa od ciscenja jezera nema finansijske dobiti.Reci mi da li ti je smetalo to sto se koliko toliko dovelo u red ili nisu nista trebali da diraju?
A sto se poribljavanja tice u ovom stanju mislim da bi to bila najveca glupost koju neko moze da uradi.
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Mini Me Ned 13 Apr 2008, 23:32

Ma jeste lepse, ne kazem da nije, mada predstavlja opasnost za malu decu koja se tu igraju, al to nije tema. Al ako se ove godine nepocne raditi nesto na tom jezeru trska, rogoz i ostale biljke ce ponovo zauzeti jezero i onda to ciscenje nece imati efekta. Sve sto se uradi u selu je lepo, al nije selo samo šetalište u Kralja Petra, ona trava, klupe, fontana lepo izgledaju, al sta cemo sa divljim deponijama, septickim jamama koje se izlivaju na pijaci i ostalim stvarima u selu. A JKP deli papirice na kojima piše da prodavci pokupe za sobom djubre, a oni sami ne ciste jame na teritoriji pijace i komentari su im "To su Brankova govna iz Doma." - ovo citirano mi je rekao jedan komsija koji prodaje na pijaci i skrenuo je pažnju JKP-u. Bolje neki posao poceti i zavrsiti nego zapoceti na sve strane a nista ne dovrsiti.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Pon 14 Apr 2008, 20:04

JKP placa domu iznajmljivanje tog pijacnog prostora.
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Mudorator Pon 14 Apr 2008, 20:47

Kad smo već kod pijace (jes' da skrećemo sa teme), neznam šta je problem da leti nateraju Živu Rotara, Dulenceta i ostale drugare koji prodaju bostan u pijacu (kad je već imamo) nego prodaju bostan na sred centra! Kako bi bilo kada bi neko u Pančevu stao sa špiditerom na sred centra i prodavao lubanice?!
Kada bi se kod nas prodavao bostan u pijaci, svi bi znali da su oni tamo i ljudi bi koristili pijacu i drugim danima (a ne samo subotom pre podne), možda bi onda neko držao tezgu i preko nedelje.
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od pera pajser Pon 14 Apr 2008, 22:14

Slazem se sa tobom.Ali to mora da uradi komunalna inspekcija ili policija.
pera pajser
pera pajser
Bećar
Bećar

Broj poruka : 540
Datum upisa : 24.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Mudorator Pon 14 Apr 2008, 22:29

Koliko ja znam, ljudi koji prodaju u centru lubenice plaćaju zakup prostora. Kada im MZ ne bi iznajmila to parče betona gde oni prodaju, sigurno da ne bi mogli tu da budu. Pretpostavljam da je "problem" u tome što bi u tom slučaju najam naplatio JKP, a ovako ga uzima MZ i što bi sad oni pravili promet drugima, a na svoju štetu!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Nick Slaughter Uto 15 Apr 2008, 21:33

U potpunosti se slažem sa ovim konstatacijama!!!
Jeste da mlogo volem da je'm lubenice, ali prostor za prodaju istih mora biti strogo definisan! I ne samo za lubenice, već za sve uopšte!
Jer takve postavke sa sve traktorima i kamionima ugrožavaju i onako bednu saobraćajnu infrastrukturu i bezbedan protok saobraćaja...
U Dolovu će morati da se zna neki red, a to je zadatak vladara na lokalnoj vlasti...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jezero konacno vraceno selu Empty Re: Jezero konacno vraceno selu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu