DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prodato DPP "Dolovo"!

+4
intellect
Komsija
Mini Me
Mudorator
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Mini Me Čet 13 Mar 2008, 20:15

Komsija ::U prethodnom, a i u ovom broju Pancevac Press-a postoje clanci o malverzacijama u Zemljoradnickoj Zadruzi "Svetozar Markovic". Posto Pancevac Press jos uvek nema svoju internet prezentaciju, mozda bi neko ko ima skener mogao da skenira tekstove i postavi ih na forum hmmm
Skenirao sam. Nadam se da ce vam biti citljivo, nisam mogao bolje.Tekst otkriva mnoge zanimljive mucke, kao da ga je pisala Brankica Stanković - autorka Insajdera

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Markovictj1

Nastavak s 1 strane

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Copyof222222222222kt6

Ima sam problema kod drugog teksta, evo recenica u celosti koje su isece.
Recenice iz donjeg levog ugla druge slike koja je isecena ide ovako:
Jasnije, nije zanemarljiv broj radnika koji potvrđuju da su pred samu privatizaciju ove kuće prikrivana sudska izvršenja pokretne imovine dolovačkog gazdinstva.
Rečenica iz donjeg desnog ugla druge slike ide ovako:
Teško je srpskim aferaškim prilikama poverovati da iza ovakvih poslovnih i uspešnih ljudi stoji samo veština, pamet i preduzimljivost, a ne i kompletna partijska struktura koja ne isključuje i samu političko-privrednu elitu zemlje. C. Buvač i M. Andrić


Poslednji izmenio Mini Me dana Pet 14 Mar 2008, 01:29, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : zamenio sam sliku koja nije bila citljiva.)
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Mini Me Čet 13 Mar 2008, 20:50

Još nešto, mnogi Dolovci su ovih dana pozvani u sud radi provere poslovanja zadruge. Jer koliko sam shvatio kod prodaje poljoprivrednih proizvoda ima povracaja PDV-a, pa su lazirali papire i predstavljali drugacije stanje, evo slikovito preda neko 300 kg, a oni kasnije preprave na 10000 kg i pokupe pare, a kukuruza nema.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Komsija Čet 13 Mar 2008, 22:12

Hvala MiniMe klanjanje

Mini Me ::Još nešto, mnogi Dolovci su ovih dana pozvani u sud radi provere poslovanja zadruge. Jer koliko sam shvatio kod prodaje poljoprivrednih proizvoda ima povracaja PDV-a, pa su lazirali papire i predstavljali drugacije stanje, evo slikovito preda neko 300 kg, a oni kasnije preprave na 10000 kg i pokupe pare, a kukuruza nema.

Nisu prepravljali cedulje, nego su pravljene nove. Npr. ti predas kukuruz u vrednosti od 100 000 dinara, a oni naprave jos jednu priznanicu par dana kasnije, kao da si jos jednom predao kukuruz u vrednosti od jos 200 000 dinara, i te priznanice su podnosili za povracaj PDV-a ili cega vec. Poljoprivrednici nisu osteceni ovim, vec samo drzava.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Mini Me Čet 13 Mar 2008, 22:40

Evo nastavak priče o Markovicima iz najnovijeg broja Pančevca Pres.
Naslovna strana

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Copyof10


Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Copyofcopyof2mh9
Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Copyofcopyof3js2
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od marjan.d Ned 16 Mar 2008, 01:17

MAFIJA Dolovo sity... big boss

marjan.d
Korinđaš
Korinđaš

Muški Broj poruka : 378
Godina : 50
Lokacija : Italy
Datum upisa : 30.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od marjan.d Sre 19 Mar 2008, 22:35

Ajde neko da mi kaze ako zna sta se desava u vezi sa dpp dolovo i zadrugom.

marjan.d
Korinđaš
Korinđaš

Muški Broj poruka : 378
Godina : 50
Lokacija : Italy
Datum upisa : 30.08.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Komsija Čet 27 Mar 2008, 21:42

I u ovom Pancevac Press-u ima tekst o Zemljoradnickoj zadruzi. Izgleda da su prosirene postojece optuznice, ali i podignute nove.
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Mudorator Pet 09 Maj 2008, 14:39

k-013 ::ODBEGLI BIZNISMEN DOSTUPAN NA MOBILNOM
Cetvrtak, 08 Maj 2008

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Nenadmarkovic

ImageStanka Simonović, istražni sudija Okružnog suda u Pančevu, potpisala je 14. aprila naredbu o izdavanju poternice za Nenadom Markovićem (34) iz Beograda, vlasnikom firme „Mlintest koop” i većinskim vlasnikom pančevačkog AD „Tamiš”.

Naredba o izdavanju poternice, uz istovremeno određivanje pritvora i izdavanje naloga za sprovođenje istrage, usledila je pošto se Marković na nekoliko poziva policije i istražnog sudije nije odazvao.

Policijska uprava u Pančevu početkom marta podnela je krivičnu prijavu protiv direktora AD „Tamiš” Milana Erića (52) i prvog čoveka Zemljoradničke zadruge iz Dolova Dragiše Ostojina (41), zbog osnovane sumnje da su lane obavili fiktivni otkup 412,2 tone kukuruza, i na osnovu ovih transakcija gazdi Nenadu Markoviću u gotovini isplatili 6,6 miliona dinara.

Erić i Ostojin su u pritvoru od 6. aprila, zbog sumnje da su počinili ovo krivično delo. U međuvremenu, tužiocu je 20. marta stigla nova prijava, posle čega je usledio zahtev za proširenje istrage, jer je policija utvrdila da je ista ekipa izvršila i fiktivni otkup veće količine suncokreta, na osnovu čega je Nenadu Markoviću isplaćeno još 6,78 miliona dinara. U prijavi stoji da je transakciju obavio Erić, preko dolovačke zadruge, a po nalogu Markovića. Pošto Marković ni posle toga „nije bio dostupan na prijavljenim adresama”, kako je policija obavestila istražnog sudiju, ovaj je raspisao poternicu.

Pokušali smo mobilnim telefonom da kontaktiramo s Markovićem i, začudo, on se javio. Doduše, čim je saznao ko ga zove, rekao je da je na važnom sastanku i da ne može da razgovara. Stigao je samo da nam kaže da nije istina da je za njim raspisana poternica! Kako nam je istražni sudija rekao, informacije koje je prikupio govore u prilog tezi da se Nenad Marković nalazi u inostranstvu. Ovakva mogućnost nam je, nezvanično, potvrđena i u pančevačkoj policiji.

Porodica Marković, koja je do sada kupila više firmi, između ostalih loznički „Autoprevoz” i nekoliko značajnih preduzeća u pančevačkoj opštini, koja se bave poljoprivredom, postala je poznata tek nakon kupovine lokalnog lista „Pančevac” za 2,2 miliona evra. Formalno, novi vlasnik lista je Nenadova majka Cvijeta, mada se, koliko je poznato, nikada nije pojavila u prostorijama „Pančevca”.

Posle hapšenja saradnika Nenada Markovića, Erića i Ostojina, osumnjičenih za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje službenih isprava, došlo je do „prepucavanja” novinara „Pančevca” i novoformiranog, konkurentskog „Pančevac presa” u vezi s praćenjem ove afere. „Pančevac pres” je slučaj koristio da dokaže kako redakcija „Pančevca” štiti nove vlasnike, pišući tek šturo o ovom slučaju, dok u „Pančevcu” odbijaju takve optužbe, smatrajući da su izveštavajući o slučaju Nenada Markovića našli pravu meru.

M. Šašić

Izvor: k-013
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od atomski_mrav Čet 12 Jun 2008, 15:48

Koliko sam uspeo iz busa da vidim, P I K Dolovo je u štrajku. Na ulaznoj kapiji je okacen natpis ŠTRAJK. Da li neko zna nešto više?
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prodato DPP "Dolovo"! - Page 2 Empty Re: Prodato DPP "Dolovo"!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu