DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golf 2 :)

+3
Mini Me
GuaRdian_AngeL
Mudorator
7 posters

Ići dole

Golf 2 :) Empty Golf 2 :)

Počalji od Mudorator Pet 25 Jan 2008, 13:04

Slucajno sam naisao ne ova dva texta i bas me je odusevio autor! smeh klanjanje
Neka se ne uvredi niko ko vozi Golfa "dvojku"!

http://www.polovniautomobili.com/blog/golf-2-dabogda-se-zapalio.html
http://www.polovniautomobili.com/blog/golf-2-dabogda-se-zapalio-drugi-deo.html
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od GuaRdian_AngeL Pet 25 Jan 2008, 18:03

jeeee jeeee
GuaRdian_AngeL
GuaRdian_AngeL
Budžovan
Budžovan

Muški Broj poruka : 3445
Godina : 33
Lokacija : iza 7 brda i 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, 7 stepa i 7 suma, na jednom proplanku
Datum upisa : 17.05.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Mini Me Pet 25 Jan 2008, 21:50

Citat it teksta:

"Svi vozači sa ovog prostora se dele u tri grupe:
Oni koji su imali Golf 2
Oni koji imaju Golf 2
Oni koji nemaju Golf 2"

Imali smo Golfa dosta dugo i to nekoliko komada, i sve dobro o tom autu, sem jedne stvari, ali to i nema veze s autom vec sa naftom u Srbiji, cesce nego sto treba smo menjali filter goriva, al tu muku muce i vozaci drugih automobila. Primer - Golf dvojka koja je bas puno godina bila u nasem vlasništvu, pored toga što smo je koristili u privatne svrhe, koristila je i za obuku kandidata u auto školi, prešla Boga oca, prodali je jednom pancevcu, sad taksira po Pancevu s njom. Toliko o izdržljivosti. I još veci ekstrem, povuki smo traktor Ursus s jednim Golfom, to malo koji auto može. Naravno da auto ne služi za to, ali u tom trenutku nisam imao drugi traktor kod sebe, a bilo je hitno...Ne bih bez razloga bio popularna medju taksistima i auto školama. Pa i ne cudi ako ima dobru cenu. Slažem se da je "najbolji auto nov auto"(Henri Ford), ali kad nemaš dovoljno novca za novo, logicno je kupiti najbolje što za te novce možeš dobiti. Po tehničkim rešenjima može i dan danas da se meri s novim modelima, narocito poslednje generacije Golfa 2. Cak i je i tvorac linije Golf rekao da zali sto je poceo tako rano da ga proizvodi, jer je bio daleko ispred svojih konkurenata u to vreme. A na zapadu je logicno da joj je niska cena, jer imaju veci standard i lakše dolaze do novijih automobila.
Mini Me
Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 38
Lokacija : Dolovo
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od homer Pet 25 Jan 2008, 23:29

Lik je u potpunosti u pravu.
Nemam nikakva iskustva niti se razumem u automobile niti me zanimaju ali brate sto nije u redu nije u redu.
Nikad nisam imao golfa2 doduse imao sam svega 1 svoj auto(i jos ga imam)
ali znam bar 10tak ljudi koji imaju golfove2 i kako je onaj lik rekao sve im diraj ali nemoj golfa.
Kada sam rekao da hocu da prodam auto,prijatelj mi je odgovorio da imam da kupim "dobrog" golfa2 za te pare i da mi jos ostane,nasta sam ga momentalno oterao u mesto rodjenja.
Golfa2 nikako ne mogu da podnesem,previse je isforsiran kao i nokia telefon.
A i mi smo takav narod:kud svi turci tu i mali mujo,,,
NASTAVICE SE...

homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od atomski_mrav Sub 26 Jan 2008, 16:10

Jedina istina u tom tekstu je da je cena golfa prenaduvana. Malo je precenjeno dati 2500-3000 evra za Golfa dizela 90 godiste, kao sto je precenjeno i dati 1500e za Yuga starog 18 godina. Ali ljudi kod nas kad imaju dve-tri hiljada evra i treba im auto nemaju neki izbor. A izbor se svodi na: Yuga, Golfa 2, Opel kadeta i Forda eskorta.
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od homer Ned 27 Jan 2008, 00:10

atomski_mrav ::Jedina istina u tom tekstu je da je cena golfa prenaduvana. Malo je precenjeno dati 2500-3000 evra za Golfa dizela 90 godiste, kao sto je precenjeno i dati 1500e za Yuga starog 18 godina. Ali ljudi kod nas kad imaju dve-tri hiljada evra i treba im auto nemaju neki izbor. A izbor se svodi na: Yuga, Golfa 2, Opel kadeta i Forda eskorta.


jeste qurac samo cena istina!
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od atomski_mrav Ned 27 Jan 2008, 04:10

U tom tekstu nije tacno:
"Oko procena godišta ima samo jedan parametar (dobro, ima dva parametra, ako umete da čitate broj šasije). Expert za Golf 2 će te postati znajući samo jednu stvar: staklo na prednjim vratima je podeljeno malim “leptir” prozorom za modele ispod ‘87 godine, tj. ‘87 godina je prelazna."

Nije 87 godina prelazna nego 89, tada je nastao Typ 1G (moj bivsi golf je bio te serije).

"Njegov Golf 2 je proizveden ‘87. godine, ali je u saobraćajnoj navedeno da je ‘83. Takođe, auto je imao samo jednu pločicu sa brojem šasije, a trebao je da ih ima 3. Ovim dolazimo do sledeće činjenice u vezi Golfa:

Oko trećina Golfova “dvojki” je “nelegalna” na neki način."

Na osnovu jednog automobila on je zakljucio da je trecina nelegalna. A i to se lako proverava preko broja sasije. Broj sasije na vw od 81 godine ima kombinaciju 17 cifara i brojeva, 8 slovo od kraja odredjuje godinu proizvodnje 7 od kraja odredjuje mesto proizvodnje.

"1.6D, dizel. To je motor zbog koga svi ljudi zamrze dizel motore kod automobila. Inače najpopularniji model kod pripadnika ruralne sredine. Ne znam da li je stvarno toliko dobar ili ih samo podseća na osnovno sredstvo za rad zvano IMT 539."

Taj 1.6D mnogo bolje trpi ovo sranje od goriva koje koristimo nego dizel motor novije generacije. A i dosta je dugotrajan.

Ostatak teksta se svodi na rekla- kazala. Nastavice se
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od homer Ned 27 Jan 2008, 17:46

nije istina...

homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Mudorator Uto 29 Jan 2008, 13:40

homer ::znam bar 10tak ljudi koji imaju golfove2 i kako je onaj lik rekao sve im diraj ali nemoj golfa.
To se isto odnosi i na vlasnike VW Jetta II i "budzanih Yuga"!

homer ::Kada sam rekao da hocu da prodam auto,prijatelj mi je odgovorio da imam da kupim "dobrog" golfa2 za te pare i da mi jos ostane
Sa konja na magarca, a? zeleni smeh
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od homer Uto 29 Jan 2008, 14:32

Mudorator ::
homer ::znam bar 10tak ljudi koji imaju golfove2 i kako je onaj lik rekao sve im diraj ali nemoj golfa.
To se isto odnosi i na vlasnike VW Jetta II i "budzanih Yuga"!

homer ::Kada sam rekao da hocu da prodam auto,prijatelj mi je odgovorio da imam da kupim "dobrog" golfa2 za te pare i da mi jos ostane
Sa konja na magarca, a? zeleni smeh


Naravno,hocu da prodam auto koji je mladji 20 godina i koji znam kako je odrzavan i koji je boljem stanju da bi kupio golfa2,pa ko to radi?Dal to neko normalan uradi?
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od ZIka87 Ned 01 Jun 2008, 16:33

jeli atomski, a sta ako neko u golfa koji je 92 stavi motor od 86 god.!!! kako ces da odredis starost automobila!!!
ZIka87
ZIka87
Gilipter
Gilipter

Muški Broj poruka : 154
Godina : 37
Datum upisa : 23.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od homer Ned 01 Jun 2008, 22:09

ZIka87 ::jeli atomski, a sta ako neko u golfa koji je 92 stavi motor od 86 god.!!! kako ces da odredis starost automobila!!!

Pa uzece neku srednju vrednost
Npr.taj golf bice 89god smeh
homer
homer
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 3094
Godina : 42
Datum upisa : 22.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od atomski_mrav Ned 01 Jun 2008, 22:09

ZIka87 ::jeli atomski, a sta ako neko u golfa koji je 92 stavi motor od 86 god.!!! kako ces da odredis starost automobila!!!

Promenom motora ne mozes uticati na starost vozila. Taj auto bi i dalje bio 92. Kako bi to bilo lepo ubacis np u golfa 1 iz 80 motor 92 i imas madji auto. Do kraja godine bi se trebalo prema obecanjima vlasti ukinuti broj motora. Jer u vecini zemalja u svetu broj motora ne postoji, motor se tretira kao rezervni deo.
atomski_mrav
atomski_mrav
Đilkoš
Đilkoš

Muški Broj poruka : 1029
Godina : 38
Lokacija : 44° 54' 4" North, 20° 52' 39" East
Datum upisa : 02.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od ZIka87 Pon 02 Jun 2008, 20:11

po meni je motor srce auta a ne potrosni materijal-kao sto je to na zapadu!!!! ali dobro svako ima svoje stavove!!!!
ZIka87
ZIka87
Gilipter
Gilipter

Muški Broj poruka : 154
Godina : 37
Datum upisa : 23.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Nick Slaughter Sub 12 Jul 2008, 16:51

Krajnje je vreme da se motor tretira kao rezervni deo...
i ne samo to, već i da se potpuno ukinu carine za automobile i porez smanji na simboličnih 1 %...
Tako bi Opel Astra Classic umesto oko 12000 € koštala 7500-8000 € što bi bilo značajno olakšanje za narod koji je željan novih automobila ...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Nick Slaughter Sub 12 Jul 2008, 17:06

Ukoliko je Golf 2 papirološki ispravan tj da nije kraden, onda je svakako vredno kupovanja...
Nije nikakav problem dati u fazama i dodatnih 3000 € za remont svih vitalnih delova, jer kao rezultat dobija se auto i za narednih 20 godina...
Ja najviše volim Golf 5 i dolazeći Golf 6, ali Golf 2 je zaista prava legenda... naravno, samo ne sa dizel motorima jer oni su u svim automobilima odvratni...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Nick Slaughter Sub 06 Sep 2008, 11:34

Da se ogradim, ne mislim na sve dizel motore tj mislim na stari tip dizel motora koji u automobilima rade kao u traktoru nema razlike...
Ali zato od sredine '90-ih turbo-dizel motori - e to je već druga galaksija i prava stvar...
Automobili sa TDI motorima su odlični, malo troše a brzi su, i vredi ih kupiti...
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Golf 2 :) Empty Re: Golf 2 :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics
» golf
» Golf 6

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu