DOLOVO .::. FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

+7
Nick Slaughter
arrisD
Komsija
becar
Mudorator
marko_sr
BUNT!!!!
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od BUNT!!!! Sub 17 Feb 2007, 17:58

Rođen je 1. avgusta 1952. u Bosanskom Šamcu. Datum rođenja predsednika Demokratske stranke bio je, kako je voleo da kaže, "dovoljno kasno da ne upadne pod iluziju titoizma".

Gimnaziju je završio u Beogradu 1970. godine. Studirao je filozofiju, 1974. diplomirao je na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a 1979. doktorirao na Univerzitetu u Konstanci. Govorio je da je studirao filozofiju 20 sati dnevno i da je istovremeno pohađao studije istorije umetnosti, sociologije i ekonomije. Na prvom času na Filozofskom fakultetu sukobio se s komunistima jer je tvrdio da veliki Marks ne da nije najveći, vec uopšte nije filozof. Drugi veliki i značajniji sukob imao je s policijom zbog organizovanja "ilegalnih aktivnosti u studentskoj organizaciji protiv komunista, zbog čega je sam putovao po celoj Jugoslaviji". Zbog tih aktivnosti bio je i osuđen, čak se i Vili Brant, nemački kancelar, zauzimao za njega pa se, umesto u zatvoru, našao u Nemačkoj. Doktorirao je na tezi "Problemi utemeljenja kritičke teorije društva" kod Jirgena Habermasa.

Bio je viši naučni saradnik u Centru za filozofiju i društvenu teoriju u Beogradu, poslanik u sva tri višestranačka saziva Narodne skupštine Republike Srbije i Veću republika Skupštine SRJ. Bio je profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Napisao je sledeća dela: "Subjektivnosti i nasilje", "Jesen dijalektike", "Jugoslavija kao nedovršena država" i "Srbija ni na Istoku ni na Zapadu". Preveo je mnoga filozofska dela i autor je velikog broja novinskih prikaza.

Nikad nije bio član Saveza Komunista. Ipak, politikom se bavio sve vreme, aktivno od 1989. kada je sa još dvanaest intelektualaca inicirao obnavljanje Demokratske stranke, a na Skupštini Stranke 1990. bio je jedan od osnivača. Septembra 1990. je izabran za predsednika Izvršnog odbora, a onda, januara 1994. postaje predsednik Demokratske stranke.

Za Demokratsku stranku je govorio da je kao preduzeće, nikako mesto za druženje, pojašnjavajući da svako u stranci mora da ima proizvod, "a to mogu biti plakat, poruka, kritika, nastup... i mora se znati ko taj proizvod koristi, da li je njime zadovoljan". Objašnjavao je ko može da bude političar: "Čovek, da bi se bavio politikom, mora da ima jak i čvrst karakter, autoritet, da ume da preseče, da se zameri, kaže "ne" i da ga mrze, jer je to priroda politike. Neko ko isuviše ide na širenje simpatija, udvaranja i izbegavanja sukoba mora još mnogo da nauči da bi vodio jednu ozbiljnu stranku".

Za gradonačelnika Beograda izabran je 21. februara 1997. godine, ispred koalicije "Zajedno" koja je na lokalnim izborima 1996. odnela pobedu u više gradova u Srbiji.

U sudskom sporu sa predsednikom Vlade republike Srbije Mirkom Marjanovićem, 20. septembra 1996. osuđen je na 4 meseca zatvora, uslovno na dve godine. Vrhovni sud Srbije 9. jula 1998. preinačio je presudu i izrekao novu u kojoj je osuđen na 7 meseci zatvora, uslovno na 3 godine.

Američki nedeljnik "Tajm" u septembru 1999. godine uvrstio ga je među 14 vodećih evropskih političara trećeg milenijuma.

U junu 2000. Đindić je pruzeo funkciju koordinatora u SZP, a potom postao i šef centralnog izbornog štaba i koordinator promotivne kampanje DOS-a za izbore koji su održani 24. septembra 2000. Na tim izborima Đindić je izabran za poslanika u Veću republika Skupštine SRJ.

Dobitnik je ugledne nemačke nagrade "Bambi" za 2000. godinu u oblasti politike.

Za premijera Srbije izabran je 25. januara 2001. nakon pobede DOS-a na republičkim parlamentarnim izborima u decembru 2000.

Đindić je avgustu 2002. godine u Pragu primio nagradu Fondacije "Polak" za doprinos razvoju demokratije u Srbiji. Nagrada se dodeljuje svake godine za doprinos sprovodenju demokratskih i ekonomskih reformi u Centralnoj i Istočnoj Evropi.

Voleo je takmičenja i provere. Bio je veoma strpljiv, obrazovan i pragmatican. Trudio se da se ne ponavlja, birao bi jednu sliku, poruku, rečenicu i oko toga gradio priču. Priznavao je da nema pretenzija da kaže nesto epohalno, ali je smatrao da će ostati upamćen po velikim stvarima. Život nije mogao da zamisli bez ljudi jer ljudska komunikacija mu je bila potrebna kao uslov za proveru ideja i sposobnosti. Kod sebe je cenio spremnost da uči i priznaje greške, kao i spremnost da ih ispravlja, a kod drugih je cenio pouzdanost. Govorio je da nema poroka.
Dr. Zoran Đindic je ubijen 12. marta 2003. godine ispred zgrade Vlade republike Srbije, zato što je pokušao da Srbiju oslobodi prošlosti i odvede je u budućnost.

Đindić je iza sebe ostavio suprugu Ružicu, kćerku Jovanu i sina Luku
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od BUNT!!!! Sub 17 Feb 2007, 18:01

Samo pogledajte zvanicni memorijalni sajt http://www.zorandjindjic.org/ i sve ce vam biti jasno. Covek je u periodu od 2001-2003 uradio je vishe za Srbiju nego bilo ko drugi.

Iskreno se nadam da ce Boris Tadic nastaviti njegovim stopama.
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Sub 17 Feb 2007, 19:49

Daj Boze,ali nema ravnog Zoranu !!!
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Ned 18 Feb 2007, 03:01

marko_sr ::Daj Boze, ali nema ravnog Zoranu!!!

marko_sr ::Slobodan Milosevic je bio ne sposoban politicar,ali njegove ideje nisu bile pogresne,bar ne sa stanovnistva Srpskog naroda

Pišeš kontradiktorne stvari!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Ned 18 Feb 2007, 04:58

E,ovako.Ako kazem da ideje Slobodana Milosevica nisu bile lose sa aspekta srpskog naroda,to onda ne znaci da su te ideje zaista bile dobre.Na primer,Ceca je nasa najpopularnija pevacica,to sto ima najvise publike-da li je to dokaz da je njena muzika kvalitetna?!Ne...

Ideje Milosevica je podrzavala vecina gradjana.Zoran je bio neko ko na izborima(pojedinacno) nije moga osvojiti preko 15% glasova gradjana Srbije.E sad,da li to znaci da njegova politika nije bila ispravna?!Opet,Ne...

I jos nesto,kada kazem"srpskog naroda" mislim na vecinu,ali ne kazem da sam ja u toj vecini.

Nadam se da ti je jasnije sada sta sam hteo da kazem.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Pon 19 Feb 2007, 03:03

Ali njihove ideje i politički ciljevi su bili sušta suprotnost. Nemožeš podržavati obojicu.
Svoje mišljenje o Miloševićevim idejama sam ti obrazložio u DRUGOM TOPICU.
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Pon 19 Feb 2007, 18:37

Cesto volim da kazem nekim "patriotama" da je Djindjic bio najveci srpski nacionalista!!!Npr.on je s pocetka 2003 krenuo maximalno snazno u resavanje pitanja Kosova,u zelji da stvori dva entiteta(podeli kosovo).Tada je to bilo mnogo realnije i prihvatljivije za MZ nego danas.Kostunica("nacionalista") je tada rekao"ne,jos nije vreme".I sta smo dobili,nove egzoduse srpskog stanovnistva,i sada bi oberucke prihvatili takvo resenje!!!
Ja ga dozivljavam kao izuzetno mudrog,sposobnog i pametnog Srbina,koji je bio u stanju da ostvari demokratskim putem nesto sto su neki zeleli ratom.Veruj mi,i Djindjic bi se borio za Veliku Srbiju,samo bi konacan rezultat bio drugaciji.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Uto 20 Feb 2007, 12:57

marko_sr ::Cesto volim da kazem nekim "patriotama" da je Djindjic bio najveci srpski nacionalista!!!

marko_sr ::Ja ga dozivljavam kao izuzetno mudrog,sposobnog i pametnog Srbina,koji je bio u stanju da ostvari demokratskim putem nesto sto su neki zeleli ratom.Veruj mi,i Djindjic bi se borio za Veliku Srbiju,samo bi konacan rezultat bio drugaciji.

Niko ne osporava to da je on bio mudar, sposoban i pametan političar. E sad, što se nacionalizma tiče, pitanje je šta podrazumevaš pod nacionalistom, čoveka koji voli svoju naciju (što bi i trebalo da bude definicija nacionalista) ili ga poistovećeuješ taj pojam sa ultra-nacionalistom tj. šovinistom što sigurno on nije bio.

Šansa za uspeh njegove politike je što je imao izuzetan ugled među političarima iz uticajnih zemalja, ipak školovao se u Nemačkoj, imao je svoj neki lobi tamo...
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Uto 20 Feb 2007, 18:21

Mudorator ::
marko_sr ::Cesto volim da kazem nekim "patriotama" da je Djindjic bio najveci srpski nacionalista!!!

marko_sr ::Ja ga dozivljavam kao izuzetno mudrog,sposobnog i pametnog Srbina,koji je bio u stanju da ostvari demokratskim putem nesto sto su neki zeleli ratom.Veruj mi,i Djindjic bi se borio za Veliku Srbiju,samo bi konacan rezultat bio drugaciji.

Niko ne osporava to da je on bio mudar, sposoban i pametan političar. E sad, što se nacionalizma tiče, pitanje je šta podrazumevaš pod nacionalistom, čoveka koji voli svoju naciju (što bi i trebalo da bude definicija nacionalista) ili ga poistovećeuješ taj pojam sa ultra-nacionalistom tj. šovinistom što sigurno on nije bio.

Šansa za uspeh njegove politike je što je imao izuzetan ugled među političarima iz uticajnih zemalja, ipak školovao se u Nemačkoj, imao je svoj neki lobi tamo...


BRAVO MAJSTORE!Sad si sve rekao kako treba.Upravo to je nacionalista,ono prvo naravno...A ovo za Zorana,takodje si u pravu.
pozz Cool
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Uto 20 Feb 2007, 22:08

marko_sr ::BRAVO MAJSTORE!Sad si sve rekao kako treba.Upravo to je nacionalista,ono prvo naravno... A ovo za Zorana, takodje si u pravu.
pozz Cool

Eto, da se jednom usaglasimo i nas dvojica!

Koga od sadašnjih političara smatraš da je njemu najbliži po stavovima?
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Sre 21 Feb 2007, 02:42

Pa,njegova stranka,DS,naravno.Dakle Tadic,Bogdanovic,Petrovic i pre svega Djelic.
Velike slicnosti ima i Ceda,ali je njegov stav prema Kosovu isforsiran,i nije prihvatljiv za ozbiljnog politicara koji se bori za interese jednog,svog naroda.

A po tebi?Zanima me sta mislis o Kostunici?
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od BUNT!!!! Sre 21 Feb 2007, 18:03

marko_sr ::Pa,njegova stranka,DS,naravno.Dakle Tadic,Bogdanovic,Petrovic i pre svega Djelic.
Velike slicnosti ima i Ceda,ali je njegov stav prema Kosovu isforsiran,i nije prihvatljiv za ozbiljnog politicara koji se bori za interese jednog,svog naroda.

A po tebi?Zanima me sta mislis o Kostunici?
Potpuno se slazem sa tobom. Ko da se poznajemo???
Kostun derper :bom: !
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Sre 21 Feb 2007, 20:12

BUNT!!!! ::
marko_sr ::Pa,njegova stranka,DS,naravno.Dakle Tadic,Bogdanovic,Petrovic i pre svega Djelic.
Velike slicnosti ima i Ceda,ali je njegov stav prema Kosovu isforsiran,i nije prihvatljiv za ozbiljnog politicara koji se bori za interese jednog,svog naroda.

A po tebi?Zanima me sta mislis o Kostunici?
Potpuno se slazem sa tobom. Ko da se poznajemo???
Kostun derper :bom: !

Jes' vala,mali vidi se da imas perspektivu Very Happy
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Čet 22 Feb 2007, 02:05

marko_sr ::Pa,njegova stranka,DS,naravno.Dakle Tadic,Bogdanovic,Petrovic i pre svega Djelic.
Velike slicnosti ima i Ceda,ali je njegov stav prema Kosovu isforsiran,i nije prihvatljiv za ozbiljnog politicara koji se bori za interese jednog,svog naroda.

Kosovo je izgubljeno odavno, treba samo biti realan!

CITAT sa sajta LDPa ::1. Napuštanje pogrešnog državnog plana za rešavanje konačnog statusa Kosova i definisanje programa koji uvažava realnost i potrebe građana Kosova i građana Srbije;



marko_sr ::A po tebi?
Čovek koji po tebi ima velike sličnosti sa Đinđićem.


marko_sr ::Zanima me sta mislis o Kostunici?

Sve mi više liči na Miloševića!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Čet 22 Feb 2007, 03:19

Reci mi kako izgleda plan LDP,odnosno plan za Kosovo koji ti mislis da je ispravan?!?!?!
Sta se u njemu nudi?Sta se predvidja?Da li je zaista toliko "realan"?
Samo jedan detalj te realnosti glasi ovako:
CEDA:KOSOVO POTPUNO NE ZAVISNA DRZAVA!
SRBI SA KOSOVA:MI NAPUSTAMO KOSOVO AKO POSTANE NE ZAVISNO!
CEDA:MI SE BORIMO DA SRBI NA KOSOVU OSTANU U SVOJIM KUCAMA!
-potpuno kontradiktorno-A to je samo detalj.

Mislim da je Cedin stav jednako politicki glup koliko i stav Milosevica da ne ode na pregovore u Rambujeu.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Pet 23 Feb 2007, 02:04

Jesi li ti negde čuo da je Čeda izjavio "Ja se zalažem da Kosovo postane nezaviso od Srbije"?
Kao što sam i mnogo puta do sada napisao, danas se problemi rešavaju pregovorima a naša je realnost da na Kosovu živi 95% albanaca i da je Kosovo nezavisno od Beograda već 8 godina. Dakle, kakav onda krajnji ishod pregovora možeš da očekuješ? Jel misliš da će nešto promeniti to ako niko od Srba pregovarača ne potpiše nezavisnos (neće se to sigurno tako zvati ali će to značiti)? Neće to ništa promeniti dal' neko od naših potpisao ili ne! To nam je, što nam je! Zar je tako teško priznati poraz???
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od BUNT!!!! Pet 23 Feb 2007, 19:45

Mudorator ::Jesi li ti negde čuo da je Čeda izjavio "Ja se zalažem da Kosovo postane nezaviso od Srbije"?
Kao što sam i mnogo puta do sada napisao, danas se problemi rešavaju pregovorima a naša je realnost da na Kosovu živi 95% albanaca i da je Kosovo nezavisno od Beograda već 8 godina. Dakle, kakav onda krajnji ishod pregovora možeš da očekuješ? Jel misliš da će nešto promeniti to ako niko od Srba pregovarača ne potpiše nezavisnos (neće se to sigurno tako zvati ali će to značiti)? Neće to ništa promeniti dal' neko od naših potpisao ili ne! To nam je, što nam je! Zar je tako teško priznati poraz???

A da li bi tebi bilo sve jedno ako Kosovo postane nezavisno? Meni sigurno ne bi. Ej Kosovo drzava?! Pa kao ima svoju reprezentaciju. Pa sledece kvalifikacije za svetsko prvenstvo a u grupi Srbija, Crna Gora(njih ko jebe) i Kosovo. Sve je to bilo u sastavu Srbije. :?: Pa alo ne moze to tako uredu
BUNT!!!!
BUNT!!!!
Dilber
Dilber

Muški Broj poruka : 565
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od marko_sr Pet 23 Feb 2007, 20:30

Ja mozda nisam pametan mnogo,ali glup nisam svakako.Ne znam zaista da li si ozbiljno misilo kad si me pito da li je Ceda negde ono rekao,mislim naravno na sustinu tvog pitanjaa???!!!
Od izreziranih "pregovora" samo smesni i glupi ocekuju nesto.

E sad.Sto se tice rasprave u vezi statusa Kosova.To je JAKO siroko,i ne znam dal bas zelis da ulazimo u analize svih argumenata jedne odnosno druge strane.Ipak,nesto moram da kazem,nesto sto je po meni jezivo.Srbi na svojo strani imaju sve principe danasnje demokratije na kojoj pociva svet,a Siptari "princip samoopredeljenja" i silu.Svaki,ali bas svaki politicar i gradjanin Kosova uzdize te svoje argumente.Medjutim,"jadnoj" Srbiji se prodaju price o "demokratiji i pravu,toleranciji,medjuljudskim odnosima..." koji nam nalazu samovoljno odricanje od sopstvene drzave,odricanje najvrednijeg blaga nasih dedova,koji su u vojsku isli sa ponosom,a nisu bezali u staracki dom da ciste penzionere,koji se nisu stideli Milosa Obilica,koji se nisu stideli da kazu da su Srbi,koji su postovali druge ali su bili svesni na koji nacin i kako je pocetkom 19 veka stvorena nasa drzava i nisu bili spremni tek tako da je se odreknu,koji nisu priznavali poraze tek tako,koji su narod za koji vise niko nije ni znao podigli iz pepela,kojima interesi Srbije jesu bili najvazniji...Danas ja,kao i svaki drugi Srbin treba da se u ime Americke demokratije(sadam ima oruzje za masovno unistenje) odreknem svega toga da bi mi sutra neki gay rekao "bravo,ti si sad u Evropi".E pa,ja nisam takav,i nisam spreman tek tako da dajem pogotovo ne onima koji ce sutra traziti jos(presevo,bujanovac),i koji dan danas ubijaju srbe.
Sada neko dodje i kaze mi"ti si nacionalista"!Cekaj,jel zato sto kazem da je deo srbije deo srbije?zato sto 150 000 srba sme da zivi na kosovu?Zato sto mi nije sve jedno sta ce biti sa Gracanicom?
Poenta ovih "pregovora"(koje ti nazivas jedinim legitimnim oruzjem,dok USA preti ratom Iranu i S.Koreji)jeste da se i politicari ubede,kao sto vec neki jesi,da srbija treba da potpise dokument u kome se kaze,izmedju redova:BOMBARDOVANJE SVIH CIVILNIH CILJEVA '99 JE OPRAVDANO.U SRBIJI VAZE PRAVILA KOJA NIGDE U SVETU NE VAZE.OVK JE BILA "LEPA" DRUZINA.SPREMITE I SANDZAK I BACKU."OCETE PRAVO NA SAMOOPREDELJENJE U RS"-"E PA NE MOZE,VI STE SRBI,JBG MORATE DA POSTUJETE MEDJUNARODNO PRAVO I BUDETE TOLERANTNI".
Da li mislis da ce onima koji se odreknu svoje zemlje da bi ih portparol bele kuce potapso po ramenima,porasti ugled u svetu?????Zasto?Jer su realni?Jer su spanci realni sto ne daju Baskiju?A Englezi Severnu Irsku?Jer da damo Kosovo zato sto smo izgubili rat?Aha,znaci ipak je NATO napao da bi Kosovo dao siptarima,ili nas je mozda OVK porazila?
Ocigledno je da se ne razumes bas najbolje u pravo,ako ti je po tebi sve jedno da li na papiru Kosovo pripada Srbiji,ali to je sad jos jedna tema.
Cedin stav je jasan-Kosovo treba da postane nezavisno.Na njegovom sajtu sam procito "ne bih imao nikakav problem da potpisem nezavisno Kosovo".Ja jako dobro znam kakav je bio Djindjicev stav,nije bio ni nalik njegovom.Izmedju ostalog,ta prica o realnosti koja je postavljena preko Kosova imala je za cilj dobijanje odredjenog broja glasaca.Zato je jedini legitimni ali i objektivni naslednik Zoranove politike DS,na celu sa Tadicem.
Ja jesam demokrata,i pre svega smatram da je najvaznija stvar za ovu zemlju ekonomija,medjutim,nije me uhvatilo pomodarstvo nazvano "evropa,evropa..".Ja ne zelim da srbija udje u EU kao BG sa okolinom.
Ponavljam da je najstrasnije sto me sve cesce ljudi gledaju kao budalu kada kazem da nam je Kosovo vazno.To moze samo u Srbiji,i evo,polako uspevaju svojim lecemerstvom da postignu zeljeni cilj.
Tebe smatram za pametnog coveka,koji je ipak podlegao pritisku.Smatram te mnogo vise prijateljom nego ne prijateljom i postujem tvoje stavove.Oni su,nazalost,jako jako daleko od prave REALNOSTI.
Srbi koji se bore danas za nezavisno Kosovo to rade iskljucivo radi sopstvenog interesa,ili nametnutih ubedjenja.Veruj,da na svaki tvoj stav o nezavisnosti postoje bar 2 protiv.

Ovo sve je jako mali deo onoga sto bi mogao da ti kazem kada je Kosovo u pitanju.Ipak,ne mogu da iskuliram neke stvari pa moram da odgovorim na ovaj nacin.
Svaki ovaj pasus je prepun argumenata zasto mi ne treba da kazemo svetu'OKI ,PRISTAJEMO".A da nije vazan nas stav(jos jedna prodana teza) ne bi se ovoliko patili da nas ubede.Kad ti neko odsece ruku a ti kazes "bravo majstore",E TO JE ONDA PORAZ,PORAZ KOJI TE PRATI DO KRAJA TVOG POSTOJANJA.
marko_sr
marko_sr
Buzdovan
Buzdovan

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od becar Ned 04 Mar 2007, 22:11

KADA BUDES OTISAO ,I AKO SMES DA ODES, NA KOSOVO BICE TI JASNO DA SI SVE OVO ZA DZABE PISAO .
JER TAMO NEMA ZIVOTA ZA SRBE.
TO JE TUZNO AL TAKO JESTE.
becar
becar
Deran
Deran

Broj poruka : 74
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Komsija Sub 10 Mar 2007, 17:48

Siguran sam da smo svi nesto naucili iz ove diskusije. Znaci da obnovimo gradivo. Ako se nesto raspravljate s @Mudoratorom, napisite kilometarski post, i on ce pomisliti "Pogledaj al' se ovaj @%#%$@$% raspisao. Mrzi me da citam!" Tako ce vasa biti poslednja mig
Komsija
Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 42
Lokacija : pa, Dolovo
Datum upisa : 09.12.2006

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od arrisD Sub 24 Mar 2007, 13:34

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Dobrodoslica20serbskim20ministrimajl6
Moguce da se desi i ovako nesto mig
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Ned 08 Apr 2007, 13:25

Mnogo smo odstupili od teme...
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Mudorator Ned 08 Apr 2007, 16:15

Sve ovo što je Marko_sr pisao, nema mnogo veze sa temom ali evo rešio sam da mu konačno odgovorim da ne kažu posle NEKI da je dovoljno meni samo napisati dugačak post i da je tu kraj rasprave!


marko_sr ::Ja mozda nisam pametan mnogo,ali glup nisam svakako.Ne znam zaista da li si ozbiljno misilo kad si me pito da li je Ceda negde ono rekao,mislim naravno na sustinu tvog pitanjaa???!!!
Od izreziranih "pregovora" samo smesni i glupi ocekuju nesto.
Samo pregovorima se u današnje vreme može rešiti problem. A naša situacija je takva da nemožemo očekivati mnogo od njih. To ti j isto kao npr. kao kada bi ti sad otisao kod direktora svoje škole i da ti kao učenik njemu postavljaš uslove da on da ostavku, da prepusti mesto nekome ko se tebi sviđa! Nisi u situaciji da postavljaš uslove, nemaš nikoga bitnog ko bi iza toga stao, tako da je to baš ekvivalentan primer naše situacije sa Kosovom.



marko_sr ::Srbi na svojo strani imaju sve principe danasnje demokratije na kojoj pociva svet,a Siptari "princip samoopredeljenja" i silu.
... i podršku velikih sila.



marko_sr ::Svaki,ali bas svaki politicar i gradjanin Kosova uzdize te svoje argumente.Medjutim,"jadnoj" Srbiji se prodaju price o "demokratiji i pravu,toleranciji,medjuljudskim odnosima..." koji nam nalazu samovoljno odricanje od sopstvene drzave,
Sa tim si slažem!



marko_sr ::odricanje najvrednijeg blaga nasih dedova,koji su u vojsku isli sa ponosom,a nisu bezali u staracki dom da ciste penzionere,koji se nisu stideli Milosa Obilica,koji se nisu stideli da kazu da su Srbi,koji su postovali druge ali su bili svesni na koji nacin i kako je pocetkom 19 veka stvorena nasa drzava i nisu bili spremni tek tako da je se odreknu,koji nisu priznavali poraze tek tako,koji su narod za koji vise niko nije ni znao podigli iz pepela,kojima interesi Srbije jesu bili najvazniji...
E sa ovim već ne! Taj lažni patriotizam potiče iz vremena komunizma 1945-1990. A pitaj svog dedu da li je tako rado išao u vojsku!? Tada nisi smeo ni da pomisliš na tako nešto da tu, u pravom slislu reči - OBAVEZU, nekako eskiviraš!
Znam da kada si napisao "DEDOVI" nisi mislio konkretno na naše dedove nego uopšteno na naše pretke, ali ja sam siguran da je to uvek tako bilo, tj. da nisu ljudi baš tako rado išl u vojski i rat i davali živote za svoju zemlju jer su je voleli, nego zato što su morali i u te ratove bili odvedeni. I onda neko nastrada u ratu pretstave ga kao junaka, velikog patriotu, borca za slobodu, a ja sam opet siguran da bi tom nesrećnom našem pretku bilo mnogo draže da se živ i zdrav vratio svojoj ženi i deci, svom selu, svojim njivama, konjima itd. nego što je pretstavljen kao "hrabri borac za slobodu".
I samo da te podsetim, kosovski boj je Srbija izgubila!



marko_sr ::Danas ja,kao i svaki drugi Srbin treba da se u ime Americke demokratije (sadam ima oruzje za masovno unistenje) odreknem svega toga da bi mi sutra neki gay rekao "bravo,ti si sad u Evropi".
Da neširimo sad raspravu još dalje... Samo ću ovo napisati: Sadam je imao oružje za masovno uništanje, samo što nisu uspeli da ga pronađu. A znali su da ima, jer su mu ga oni prodali!

Ovo što si napisao kap cilj ulaska u Evropu je najveća glupost koju si napisao u svim svojim postovima!



marko_sr ::E pa,ja nisam takav,i nisam spreman tek tako da dajem pogotovo ne onima koji ce sutra traziti jos (presevo,bujanovac), i koji dan danas ubijaju srbe.
Ti baš nikako nemožeš da shvatiš da nismo MI ti koji možemo da postavljamo uslove. Zna se kako smo prošli kada smo tome pokušali da se suprotstavimo (seti se '99e).



marko_sr ::Sada neko dodje i kaze mi"ti si nacionalista"! Cekaj,jel zato sto kazem da je deo srbije deo srbije? zato sto 150 000 srba sme da zivi na kosovu? Zato sto mi nije sve jedno sta ce biti sa Gracanicom?
Ne kapiram! Kakve to veze ima sa nacionalizmom? Pa šta ako ti i kažu?, Jel to nešto loše?



marko_sr ::Poenta ovih "pregovora"(koje ti nazivas jedinim legitimnim oruzjem,dok USA preti ratom Iranu i S.Koreji)jeste da se i politicari ubede,kao sto vec neki jesi,da srbija treba da potpise dokument u kome se kaze,izmedju redova:BOMBARDOVANJE SVIH CIVILNIH CILJEVA '99 JE OPRAVDANO.U SRBIJI VAZE PRAVILA KOJA NIGDE U SVETU NE VAZE.OVK JE BILA "LEPA" DRUZINA.SPREMITE I SANDZAK I BACKU."OCETE PRAVO NA SAMOOPREDELJENJE U RS"-"E PA NE MOZE,VI STE SRBI,JBG MORATE DA POSTUJETE MEDJUNARODNO PRAVO I BUDETE TOLERANTNI".
Ja ni u jednoj svojoj rečenici nisam rekao da ej to sve što se dešava našem narodu pošteno i opravdano, ali suprotstavljanje tome može da dovede do mnogo gore situacije od ove sadašnje. To se mnogo puta pokazalo u bližoj istoriji, npr.:
Miloševićevo odbijanje za mirnim razdvajnjem SFRJ dovelo je do rata, egzodusa Srba, miliona poginulih, katastrofalne situacije u Srbiji itd. i Na kraju se sve to završilo potpisivanjem Dejtonskog sporazuma po kom smo prošli mnogo gore nego što je to bio slučaj da je prihvatio još 1991 mirno rešenje situacije (Mislim da se tip koji je predložio rešenje zvao Karington, nisam baš siguran).
Dalje, 1999, odbijanje Rambujea je takođe dovelo do kasnijeg nepovoljnijeg rešenja nego da je sporazum bio potpisam pre bombardovanja. BTW, po tom sporazumu trebalo je i naša vojska i policija da ostane dole a po Kumanovskom sporazumu potpisanom nakon bombardovanja smo to pravo izgubili.

I tako ti ja, druže, kažem, ako se suprotstavljaš najebaćeš još više! Tužno, ali REALNO! Pa ti sad vidi šta ti se isplati!



marko_sr ::Da li mislis da ce onima koji se odreknu svoje zemlje da bi ih portparol bele kuce potapso po ramenima,porasti ugled u svetu?????Zasto?Jer su realni?
Ne odriču se zbog toga da bi ih neko potapšao po ramenu već iz razloga koji sam ti naveo iznad ovog citata.



marko_sr ::Jer su spanci realni sto ne daju Baskiju?A Englezi Severnu Irsku?
Nisu uporedive situacija kod nas i u Španiji i Engleskoj. Neznam mnogo o tome, samo znam da je ugled i uticaj tih zemalja mnogo veći nego što je naš, i to je ono o čemu ti sve vreme govorim, čime se jedino možeš boriti!



marko_sr ::Jer da damo Kosovo zato sto smo izgubili rat?Aha,znaci ipak je NATO napao da bi Kosovo dao siptarima,ili nas je mozda OVK porazila?
Ne zbog toga, već zbog aktuelne situacije na Kosovu. Da te samo podsetim da je na Kosovu 95% Albanaca. Taj problem (pored problema sa Hagom) se mora rešiti već jednom da bi se Srbija pokrenula sa mrtve tačke u drugim sferama.



marko_sr ::Ocigledno je da se ne razumes bas najbolje u pravo,ako ti je po tebi sve jedno da li na papiru Kosovo pripada Srbiji,ali to je sad jos jedna tema.
Cedin stav je jasan-Kosovo treba da postane nezavisno.Na njegovom sajtu sam procito "ne bih imao nikakav problem da potpisem nezavisno Kosovo".
Ne bih ni ja imao problem da potpišem nezavisno kosovo, ako i što neki Kosovar ne bi imao problem da potpiše otcepljenje npr. mađarske Vojvodine.



marko_sr ::Ja jako dobro znam kakav je bio Djindjicev stav,nije bio ni nalik njegovom.
Kakav je bio Đinđićev stav o Kosovu?



marko_sr ::Izmedju ostalog,ta prica o realnosti koja je postavljena preko Kosova imala je za cilj dobijanje odredjenog broja glasaca.
Čisto simnjam da je neko svojom izjavom "Kosovo treba da bude nezavisno" hteo da privuče glasače!? Razmisli malo da li bi neko to uradio? Ali jako poštujem to što ima ljudi koji po svaku cenu iznose svoje mišljenje iako unapred znaju da im to može ići na štetu. Zar nam još uvek trebaju ljudi koji jedno kažu a drugo rade ili ljudi koji poput Koštunice nemaju stav niočemu?



marko_sr ::Zato je jedini legitimni ali i objektivni naslednik Zoranove politike DS,na celu sa Tadicem.
O tome niko ne može da sudi! Jel' misliš da bi Đinđić popustio Koštunici sa je sada u Tadićevoj poziciji i prepustio mu ponovo premijersko mesto!? Znaš kad!!!


marko_sr ::Ja jesam demokrata,i pre svega smatram da je najvaznija stvar za ovu zemlju ekonomija,medjutim,nije me uhvatilo pomodarstvo nazvano "evropa,evropa..".Ja ne zelim da srbija udje u EU kao BG sa okolinom.
Ako ikada uđe, ućiće sa granicama koje će biti iste kao što su danas granice Srbije, tj. Srbija bez Kosova!


marko_sr ::Ponavljam da je najstrasnije sto me sve cesce ljudi gledaju kao budalu kada kazem da nam je Kosovo vazno.To moze samo u Srbiji,i evo,polako uspevaju svojim lecemerstvom da postignu zeljeni cilj.
Tebe smatram za pametnog coveka,koji je ipak podlegao pritisku.Smatram te mnogo vise prijateljom nego ne prijateljom i postujem tvoje stavove.Oni su,nazalost,jako jako daleko od prave REALNOSTI.

Poštujem i ja tebe i tvoje stavove i smatram te za mladog i pametnog čoveka, ali nažalost, podlegao si manipulacijam nekih grupa ljudi koji imaju sličan stav o Kosovu koji je daleko od REALNOSTI.




marko_sr ::Srbi koji se bore danas za nezavisno Kosovo to rade iskljucivo radi sopstvenog interesa,ili nametnutih ubedjenja.Veruj,da na svaki tvoj stav o nezavisnosti postoje bar 2 protiv.

Ovo sve je jako mali deo onoga sto bi mogao da ti kazem kada je Kosovo u pitanju.Ipak,ne mogu da iskuliram neke stvari pa moram da odgovorim na ovaj nacin.
Svaki ovaj pasus je prepun argumenata zasto mi ne treba da kazemo svetu'OKI ,PRISTAJEMO".A da nije vazan nas stav(jos jedna prodana teza) ne bi se ovoliko patili da nas ubede.Kad ti neko odsece ruku a ti kazes "bravo majstore",E TO JE ONDA PORAZ,PORAZ KOJI TE PRATI DO KRAJA TVOG POSTOJANJA.
Da ponovim još jednom na kraju, SVIĐALO SE TO NAMA ILI NE, NAŠA JE REALNOST DA KOSOVU U VRLO KRATKOM ROKU POSTAJE NEZAVISNO!
Mudorator
Mudorator
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 2267
Datum upisa : 09.12.2006

http://www.dolovo.co.nr

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od arrisD Pet 25 Maj 2007, 20:57

Steta sto nema marka_sr da se pojavi i da konacno ostavi neki odgovor na Mudoratorov komentar.
arrisD
arrisD
Budžovan
Budžovan

Broj poruka : 412
Lokacija : EU
Datum upisa : 11.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Nick Slaughter Sub 26 Maj 2007, 01:43

Odgovor je preopširan, nemoguće je sve to sagledati i u dogledno vreme odgovoriti... Marko_sr je sigurno to pročitao, ali je sada uzeo 6-mesečni godišnji odmor i otišao na Maldive kako bi mogao opušteno da osmisli odgovore... jeeee
Nick Slaughter
Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1487
Lokacija : Kneževina Dolovo
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003 Empty Re: ZORAN DJINDJIC 1952 - 2003

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu